Danas oko 18:30 sati policijski službenici Policijske postaje Slavonski Brod su uhitili 38-godišnjaka s područja općine Garčin zbog sumnje da je 30. rujna između 3:30 i 4 sata na području općine Bukovlje silovao 16-godišnjakinju, izvijestila je PU brodsko-posavska.
>> Silovatelj u bijegu poručio majci: 'Neću se predati živ'
Policija je za njim isti dan raspisala potragu i do danas se nalazio u bijegu. Prilikom uhićenja muškarac nije pružao otpor, a kod njega je pronađen lovački karabin, kalibra 7, 9 mm i dva streljiva istog kalibra, koje su policijski službenici od njega uz potvrdu oduzeli. Kriminalističko istraživanje je u tijeku.
Podsjetimo, osumnjičenik je već otprije poznat policiji po sličnim djelima. Ovaj put nasilje je, neslužbeno se doznaje, počinio nad 16-godišnjom nećakinjom. Silovanje se dogodilo u malome mjestu istočno od Slavonskoga Broda.
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook