Na zagrebačkom Zapadnom kolodvoru 14-godišnjeg dječaka usmrtio je vlak dok je pokušavao pretrčati prugu na mjestu gdje je bila spuštena rampa.
Očevid je završio, a više detalja bit će poznato tek nakon kompletne kriminalističke obrade.

Promet je tim dijelom bio otežan u poslijepodnevnim satima.
O opasnostima takvih situacija reporter Dnevnika Nove TV Vanja Margetić razgovarao je s Darkom Barišićem iz HŽ Infrastrukture.
"Danas oko 14:30 je rampa bila spuštena, dječak se provukao ispod nje i pokušao prijeći. U tom je trenutku naišao vlak i nažalost je došlo do smrtnog slučaja", ispričao je Barišić.
Barišić navodi da sve upućuje na to da je najvjerojatnije bila u pitanju distrakcija kod dječaka. "Slušalice, mobitel, kapuljače koje sužavaju vidno polje. Djeca najviše slušaju glazbu, gledaju razne igrice na mobitelima i ne prate promet. Prema neslužbenim informacijama, takvo nešto se i ovdje dogodilo. Točne detalje znat ćemo nakon očevida."
Apelira na djecu, roditelje i sve sudionike u prometu da se pridržavaju pravila i znakova te da ne koriste sredstva distrakcije.
Oni koji svakodnevno prolaze Zapadnim kolodvorom ispričali su da rampa zna biti spuštena i po 10 minuta te da izgube strpljenje i prijeđu prugu. "Kad se izgubi strpljenje, nekada se izgubi i život, nažalost", rekao je Barišić.
Objasnio je da su uključne i isključne točke kilometar ispred i kilometar iza. "Strpljenje je ključno. Vidjeli smo sada da se ne diže rampa i onda odjednom u pet sekundi naleti vlak. Mogao je opet netko stradati", rekao je.
Nada se da će nakon ovog slučaja biti pojačanih akcija.
This browser does not support the video element.