Česte krađe

Dok je čekao 'zeleno', iz auta mu ukrali novac

Slika nije dostupna
Dok je 65-godišnjak u Toyoti Yaris sinoć oko 23,30 sati čekao na raskrižju Savske ceste i Tratinske ulice da se upali zeleno svjetlo na semaforu, dvojica zasad nepoznatih počinitelja iz automobila su mu ukrala torbicu s nekoliko tisuća kuna, izvijestila je danas zagrebačka policija.

Jedan od kradljivaca otvorio je suvozačeva vrata na vozilu koje je stajalo na semaforu i sa sjedala otuđio torbicu s novcem i dokumentima te na skuteru pobjegao s drugim počiniteljem. Iz Policijske uprave zagrebačke apeliraju na građane, pogotovo na one koji se voze u noćnim satima, da zaključavaju vrata svojih automobila, jer su takve krađe ljeti učestale, stvaraju nepotrebne probleme i materijalnu štetu.

Zlouporaba opojnih droga

Policija je također izvijestila da je zahvaljujući dojavi građana da 52-godišnja vlasnica obiteljske kuće u Donjem Laduču kod Zaprešića uredno zalijeva biljke slične stabljici konoplje, nad osumnjičenom provedena kriminalističku obradu zbog osnovane sumnje da je počinila kazneno djelo zlouporabe opojnih droga. Naime, policija je u dvorištu stanovnice Donjeg Laduča pronašla 23 stabljike biljke canabis, 17 zasađenih i šest osušenih, visine od 80 cm do dva metra, a vlasnicu kuće i biljaka je, uz kaznenu prijavu, dovela u Istražni centar Županijskog suda u Zagrebu. (Hina)

Povezane teme