Kada je obitelj došla u bolnicu posjetiti Lindu zvučala je kao da je s Jamaice. Liječnici su joj dijagnosticirali sindrom stranog naglaska. Takva pojava nastane kada moždani udar ili udarac u glavu oštete centar za govor.
Nakon intezivne terapije lječnici su zaključili kako će Linda vjerojatno jamajčanski govoriti zauvijek. Kako piše engleski tabloid Sun Linda je izjavila kako je to smeta, jer sama sebi ne zvući kao ona, te da je novi naglasak čini drugačijom osobom.
''Svi me pitaju odakle sam, i kada kažem da sam iz Newcastlea, smiju se. Misle da lažem. Samo želim natrag svoj glas.'', kaže Linda.
Linda pomaže stručnjacima sa Sveučilišta u Newcastleu kako bi proučili njezino stanje. Naime takvi su se sindromi već pojavljivali, ali veoma rijetko.
''Sindrom stranog naglaska ima veze s kontrolom usana, jezika, glasnica i disanja. Na sve to utječe neurološko oštečenje. Rezultat je deformirani govor.'', objasnio je Lindin problem Dr Nick Miller, profesor jezičnih znanosti.
Sindrom stranog naglaska prvi put je 1941. godine zabilježen u Norveškoj kada je jedna djevojka nakon zračnog napada progovorila njemačkim naglaskom.