Vic Fearn i sinovi, tvrtka je iz Nottinghama, stara 160 godina, a njezin je posao biti vam na usluzi po posljednji put.
Oni su izrađivači ljesova, i to ne bilo kakvih, već zaista neobičnih, nesvakidašnjih i sasvim originalnih.
Na ideju o otkačenom pogledu na pogrebe došli su sasvim slučajno kada je žena koja je bila obožavateljica Kraljevskih zračnih snaga zatražila da je se kada umre pokopa u modelu borbenog zrakoplova.
Kao rezultat njezine u najmanju ruku neobične ideje, nastali su 'luckasti ljesovi'.
Jednom kada je 'probijen led' sve više ljudi počelo je samostalno planirati svoj odlazak na posljednji počinak, u njihovom originalnom stilu.
Od tada posao toliko dobro ide za izrađivače ljesova u tvrtki 'Vic Fearn i sinovi' da su neki od njihovih ljesova, poput električne gitare i sportske torbe bili na turneji po europskim galerijama.
Njihov je marketinški slogan 'nema boljeg vremena za kupovinu od onog prije smrti'.
'Kada smo se počeli baviti ovim poslom, moji su prijatelji i suradnici mislili da smo ludi. No danas se naši ljesovi traže, naručuju i o njima se priča. Zato mislim da smo zaista promjenili ne samo pogled na pogrebe, već i čitavu profesiju' izjavio je direktor kompanije koji i sam sudjeluje u izradi ljesova, David Crampton.
Među nekim od najneuobičajenijih zahtjeva je replika Laplanderovih saonica koju je za sebe tražio jedan planinar, kako bi zajedno sa skijama otišao na još jednu, posljednju ekspediciju.
Roditelji jednog 8-godišnjeg dječaka za njegov pogreb tražili lijes u obliku skateboarda na kojem je dječak provodio veći dio dana, a vozeći se na njemu nažalost i poginuo.