Gotovo polovica - 1,4 milijuna - seli u Europu koja se bez obzira na to suočava s velikim padom broja stanovnika zbog slabog nataliteta. Sjedinjene Države privlače više imigranata od bilo koje druge pojedinačne zemlje.
Ostale zemlje uključuju Kanadu, Australiju i Ujedinjene Arapske Emirate, zemlju koja imaju bolje razvijenu ekonomiju od većine zemalja Bliskog istoka.
Zemlje iz kojih dolazi najviše emigranata su Kina, Indija i Meksiko, kaže se u izvješću.
"Uvijek se radi o želji za boljim životom", rekao je Carl Haub,
demograf u američkom Populacijskom referencijskom uredu.
Za neke to je šansa da pobjegnu od siromaštva, bilo da žele stvoriti obitelj u novoj domovini ili poslati više novca kući. Za neke druge, to je prigoda da pobjegnu od političke represije.
"Prosječna indijska obitelj zarađuje oko 2.200 dolara godišnje", kazao je Haub. "Ako migriraju u Europu i nemaju nikakvih vještina, mogu biti vozači taksija. Ako imaju kompjuterske vještine, mogu zarađivati 50.000 dolara godišnje, što je svota nezamisliva u njihovoj zemlji".
Populacijski referencijski ured objavljuje godišnje izvješće
koristeći informacije vlada, UN-a i međunarodnih humanitarnih organizacija.
Do 2050. UN predviđa da će Europa, koja danas broji 730 milijuna ljudi pasti za 75 milijuna. Japan, sa 128 milijuna izgubit će 16, a Južna Koreja više od 3 milijuna stanovnika.
Sjedinjene Države, suprotno tome, trebale bi narasti s 300 milijuna na oko 420 milijuna ljudi.
Mnogi demografi migraciju u Europu vide kao jedini spas za europsku ekonomiju jer demografske politike ne uspijevaju donijeti promjene u broju novorođene djece.