Naime, još uvijek atraktivna 50-godišnja glumica, povezala je potres u kineskoj pokrajini Sečuan s politikom Pekinga prema Tibetu.
'Pomislila sam - možda je to karma. Kad se prema nekomu ponašate loše, tada vam se to vraća lošim. Ne sviđa mi se način na koji se kineske vlasti ponašaju prema Tibetancima, jer mislim da nitko ne bi smio biti zao prema onome drugom. A tad se dogodio taj strašni potres i zapitala sam se - je li to možda karma?', rekla je Stone, dodavši kako je 'zaplakala' nakon što ju je nedavno Tibetanska zaklada zamolila da pomogne žrtvama potresa.
'Unatoč svemu, oni su htjeli pomoći i to me duboko dirnulo.'
Utemeljitelj lanca UME Cineplex i predsjednik Saveza sineasta Hong Konga Ng See-Yuen izjave Sharon Stone ocijenio je 'neprikladnima'. Ako je vjerovati članku objavljenom u časopisu Hollywood Reporter, izjavio je kako se u njegovim kino-dvoranama filmovi Sharon Stone više neće prikazivati.
UME je, naime, najveće urbano tržište filmske industrije u tom dijelu svijeta i ima ogranke u Pekingu, Šangaju, Chongqingu, Hangzhouu i Guangzhou.
Na izjave slavne glumice reagirali su svojim komentarima mnogi putem internetskih stranica. Peking Times izvijestio je kako su neke velike pekinške robne kuće uklonile divovske plakate na kojima Sharon Stone reklamira kozmetiku i visoku modu.