SP vaterpolo: Hrvatska -Australija 10:9

U 2. kolu "B" skupine Svjetskog vaterpolskog prvenstva, koje se od 18. ožujka do 1. travnja igra u Melbourneu, reprezentacija Hrvatske pobijedila je Autraliju sa 10:9. Susret je odigran na bazenu Sports and Aquatic Centre pred 4.500 gledatelja.

Reprezentacija Hrvatske izborila je i drugu pobjedu na Svjetskom vaterpolskom prvenstvu, ali puno teže nego što se očekivalo. Naime, nakon oblične igre, posebno u obrani, u prve dvije četvrtine kada su nam za 16 minuta Australci dali samo jedan gol, a Frano Vićan obranio je i peterac, u trećoj su došle do izražaja sve slabosti u našoj igri.

Nakon vodstva od 6:1 na poluvremenu odabranici Ratka Rudića neobjašnjivo indolentno kreću u treću četvrtinu i dozvoljavaju raspoloženom Figlioliju da postigne četiri gola zaredom i najprije izjednači rezultat na 6:6, a onda i na 7:7. Ipak, pogotkom Burića s igračem više u posljednju četvrtinu ulazimo s prednošću od 8:7.

Kapetan Zdeslav Vrdoljak povećava prednost na 9:7, ali ni u tim trenucima nismo znali odigrati mirno, pa Woods najprije smanjuje na 9:8, a sjajni Miho Bošković svojim četvrtim zgoditkom povećava vodstvo na 10:8. Uporni Australci, ne samo da su preko Woodsa smanjili na 9:10, nego su imali i posljednji napad kojeg na našu sreću nisu uspjeli realizirati, pa su naši igrači uspjeli sačuvati loptu i izboriti minimalnu pobjedu.

Ratka Rudića mora zabrinuti činjenica što naši centri Mile Smodlaka i Igor Hinić ni danas, kao ni u susretu protiv Južne Afrike, nisu uspjeli postići pogodak, premda smo na njima "zaradili" puno isključenja.

Sutra naši vaterpolisti imaju slobodan dan, a u subotu 24. ožujka u 3. kolu igraju posljednju utakmicu za poredak u skupini protiv reprezentacije SAD, koja počinje u 1.40 po našem vremenu i u njoj će morati pružiti puno više žele li izboriti prvo mjesto u B skupini.