Copa America: Paragvaj - Kolumbija 5:0, Argentina - SAD 4:1

U susretima C skupine Copa Americe, nogometnog prvenstva Južne Amerike, reprezentacija Paragvaja je u Maracaibu deklasirala Kolumbiju 5:0 (1:0), a reprezentacija Argentine SAD sa 4:1 (1:1).

Kolumbija se još držala u prvom dijelu primivši samo jedan pogodak, no u nastavku utakmice je uslijedio pravi potop. Uništili su je Roque Santa Cruz koji je postigao prva tri (30, 46, 81), te Salvador Cabanas koji je postigao posljednja dva pogotka (85, 88) za pobjedničku momčad.

Pročitajte i ovo Ilustracija 5,7 po Richteru Snažan potres pogodio Kolumbiju: “Bilo je prilično glasno, jako se treslo. Pod je stvarao zvuk dok se pomicao“ Ilustracija Reagiralo i veleposlanstvo Smrtonosno upoznavanje uzelo osam života: I komičar pronađen mrtav, sve žrtve povezuje jedna stvar

Kod rezultata 0:0 Kolumbija je u 28. minuti promašila kazneni udarac, točnije Justo Villar je zaustavio udarac Alvara Dominqueza. Dvije minuta kasnije uslijedila je kazna, a potom i pravi debakl.

Maracaibo - 40.000 gledatelja; Sudac: Jorge Larrionda (Urugvaj)

STRIJELCI: 1:0 Santa Cruz (30), 2:0 Santa Cruz (46), 3:0 Santa Cruz (80), 4:0 Cabanas (85), 5:0 Cabanas (88)

Paragvaj: Villar - Veron, Caceres, Paulo da Silva - Bonet, Riveros, Barreto, Santana (od 79. Vera), Rodriguez - Santa Cruz (od 84. Lopez), Cardozo (od 70. Cabanas)

Kolumbija: Calero - Vallejo, Cordoba, Yepes, Arizala (od 65. Marin) - Viafara, Vargas, Ferreira, Dominguez (od 56. Torres) - Rodallega (od 16. Gabriel Rey), Edixon Perea

A Argentina je u istom gradu pred 40.000 gledatelja pobijedila SAD 4:1 (1:1).

SAD je poveo pogotkom Eddiea Johnsona u 9. minuti iz jedanaesterca, no "Gauči" su u nastavku utakmice uspjeli preokrenuti rezultat golovima Hernana Crespa (11, 64), Pabla Aimara (78) i Carlos Teveza (85).

U prvom dvoboju iz skupine Paragvaj je deklasirao Kolumbiju 5:0. Pogotke su postigli Roque Santa Cruz (30, 46, 81) i Salvador Cabanas (85, 88).

Maracaibo - 40.000 gledatelja, Sudac: Carlos Chandia (Čile)

STRIJELCI: 0:1 Johnson (9-11m), 1:1 Crespo (11), 2.1 Crespo (64), 3:1 Aimar (78), 4:1 Tevez (85).

Argentina: Abbondanzieri - Zanetti, Ayala, Milito, Heinze -
Mascherano, Veron, Cambiasso (od 58. Aimar), Riquelme - Crespo, Messi (od 79. Tevez)

SAD: Keller - Conrad, Wynne, eMerit, Bornstein - Olsen (od 62. Gaven), Feilhaber, Clark, Mapp - Johnson, Twellman (od 69. Gomez).