Rezultat je to istraživanja Nacionalnog indeksa sreće koji je zajednički program Banke, Hendala i Allianza. S druge strane, hrvatski zaposlenici nezadovoljni su jer, u odnosu na europsku razinu, zaostaju u procesu odlučivanja. Zvonimir Galić s Katedre za psihologiju rada Filozofskog fakulteta u Zagrebu kaže da najviše prostora za poboljšanje kvalitete radnog života u Hrvatskoj postoji kod pravedne plaće i dopuštanja radnicima da sudjeluju u odlukama.
Pročitajte i ovo
Adaptacija novoj situaciji
U našem gradu domaći sve više odlaze, a stranci dolaze: "Ovdje sam već pet mjeseci, planiram ostati još dugo"
Oglasi za zahtjevne mete
Osvanuo oglas i na dark webu, svjetska sila traži špijune: "Opasnost je blok u nastajanju"
>> Najsretniji zaposlenici u Istri, najnesretniji u Zagrebu
Istraživanje je pokazalo da na zadovoljstvo na poslu velik utjecaj ima obrazovanje i mogućnost napredovanja. Nakon toga dolaze mogućnosti za balansiranje između posla i obitelji, mogućnost bavljenja sportom i sličnim aktivnostima.
Europsko istraživanje koje se provodi u 31 zemlji pokazuje da najveći strah da će u sljedećih šest mjeseci izgubiti posao imaju upravo Hrvati. Prof. dr. sc Vojmir Franičević s Ekonomskog fakulteta u Zagrebu kaže kako takvi rezultati znače da je trošak gubitka posla u Hrvatskoj puno veći negoli u EU te da je kriza u Hrvatskoj rezultirala ogromnim smanjenjem ulaganja u obrazovanje, dok se u EU dogodilo obratno.