Kristijan Curavić, voditelj projekta Calypso i ekipa bacili su se u more ispred Kerumovog hotela Marjan. Barem je bilo sunčano, a na potezu do Matejuške kao da je radio podmorski vulkanizer. 'Najviše ima guma, valjda je veliki grad. To ide na reciklažu u Zagreb', rekao nam je Curavić.
Pročitajte i ovo
Sastali se s investitorom
Hotel sa 60 soba useljava u zgradu, stanari izgubili živce: "Kako je netko mogao udariti štambilj na ovakav projekt?"
Preuređenje Kerumovog hotela od 150 milijuna kuna koči administracija?!
>> Kerum spašava svoju Fani
Ribari lučice Matejuška imaju objašnjenje za gume te kažu da su to bokobrani, koje je u more poslalo nevrijeme. Tema otpada u lučici je otvorila pravu raspravu, jer neki smatraju da gume u more ribari bacaju sami.
Svi optužuju sve
Ribari su sigurni da su krivi oni 'od kraja', koji ne vole more. Ronioci najbolje znaju da se i daleko od kraja nađe svega, jer otpad bacaju i jahtaši. Klima uređaje, akumulatore, konzerve, bočice, a turisti se kupaju.
Svakako more splitske luke nije više tako zagađeno kao prije ugradnje kolektora. Grad Split je ronioce počastio ručkom. Očekivani gradonačelnik Kerum nije se pojavio, već je poslao šefa komunale, koji je istaknuo kako se radi o hvalevrijednoj akciji.
Ovih dana eko aktivisti žestoko napadaju Fanin restoran koji se treba usidriti među borove na plaži park šume Marjan. Kerumu je valjda dosta priče o ekologiji. Što će iz te situacije izroniti, još se ne zna.