Potraga je obustavljena, budući da se traga na velikim dubinama, na kojima se koristi mješavina zraka za ronjenje, nakon čega ronioci neko vrijeme ne mogu više zaranjati, rečeno je u ŽC 112. Potraga se može nastaviti tek sutra, no o tome još nema službenih informacija, dodaju u tom centru. 'Danas su obavljena dva urona na dubini od oko 80 metara, a ronioci danas tijekom dana više ne smiju zaranjati', rekao je na mjestu događaja voditelj HGSS-ove jedinice za speleo-ronjenje Ivica Ćukušić.
Pročitajte i ovo
Tragedija u Beču
Novorođenče nestalo iz rodilišta pronađeno mrtvo: Majka priznala ubojstvo
Treći dan potrage
Pronađeno tijelo slovenskog ronioca
Nestao u subotu poslijepodne
Nestanak slovenskog ronioca su prijavili njegovi kolege s kojima je ronio na Cetini, jučer oko 15,30 sati. Odmah je organizirana potraga speleoronioca Hrvatske gorske službe spašavanja (HGSS), koji su jučer obavili jedan uron, a danas dva. 'Izvor Cetine je potopljeni speleološki objekt dubok preko 100 metara, gdje je zaron moguć samo uz pomoć mješavine zraka TRIMIX i u takvom ambijentu mogu roniti samo osposobljeni speleo-spašavatelji, a potragu otežava konfiguracija potpopljenog izvora u kojem ima više slijepih prolaza i kanala', rekao je o spašavanju na izvoru Cetine pročelnik HGSS-a Vinko Prizmić, dodajući da se radi o vrlo opasnoj zadaći ronjenja na velikim dubinama u ograničenom prostoru uz malu i nikakvu vidljivost.
Svi imali važeće dozvole za ronjenje
Marica Kosor, glasnogovornica PU Šibensko-kninske kazala je da su slovenski ronioci imali važeće dozvole za ronjenje, no policija još ne raspolaže informacijom o tome jesu imali dozvolu za uron u izvor Cetine. (Hina)