Obavijesti Video Pretražite Navigacija
Ne sjeća se dobro

Campbell ostaje pri svom iskazu na suđenju Charlesu Tayloru

Slika nije dostupna
Slika nije dostupna
Manekenka Naomi Campbell priopćila je u utorak da nije lagala u svom iskazu na suđenju bivšem liberijskom predsjedniku Charlesu Tayloru zbog ratnih zločina.

Naomi Campbell je u utorak navečer u Londonu objavila priopćenje nakon što se pokazalo da je njezin iskaz na suđenju Charlesu Tayloru proturječan svjedočenjima njezine bivše agentice Carole White i glumice Mije Farrow.

Pročitajte i ovo DIjamantni nakovanj Dao mu i ime Kakav sretnik: Prvi put posjetio park i pronašao dijamant Slika nije dostupna Primila 'krvavi dijamant' za poklon Haaški sud za ratne zločine želi Naomi Campbell kao svjedoka!

'Nemam apsolutno nikakvih motiva. Ništa time ne dobivam. Crnkinja sam i podržavala sam te ću nastaviti podržavati pravednu stvar, napose ako se to tiče Afrike', napisala je manekenka u priopćenju koje je objavila agencija Outside Organisation.

>> Bivša agentica ustrajna u tvrdnji da je Naomi Campbell lagala

40-godišnja Naomi istakla je da su se događaji o kojima je svjedočila dogodili prije 13 godina pa ne čudi što su sjećanja na njih izblijedjela. Prošlog četvrtka Naomi Campbell je rekla sucima da ne zna tko joj je darovao neobrađene dijamante, koje je primila usred noći nakon dobrotvorne večere koju je organizirao bivši južnoafrički predsjednik Nelson Mandela kojoj je nazočila i Carole White.

Njezina bivša agentica Carole White i glumica Mia Farrow posvjedočile su kasnije da je Campbell dobro znala da je to dar Charlesa Taylora te da se ona poklonom i pohvalila. Svjedočenje bivše manekenke trebalo je dokazati da je Taylor, kojemu se sudi za ratne zločine, lagao kada je tvrdio da nikada nije posjedovao neobrađene dijamante potekle iz ruku pobunjeničkih snaga u Sijera Leoneu.

'Krvavi dijamanti' naziv su za drago kamenje kojima se financira kupnja oružja u ratovima. Taylor odbacuje odgovornost po svih 11 točaka optužnice za građanski rat u Sijera Leoneu u kojemu je poginulo 120.000 ljudi, tisuće su osakaćene, silovane, a djeca su novačena u vojsku. Suđenje mu je iz Freetowna premješteno u Den Haag kako bi se spriječila mogućnost destabilizacije regije. (Hina)
 

Još brže do
svakodnevnih vijesti.

Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju
Još aktualnosti
Još vijesti
Pretražite vijesti

Budite u tijeku s najnovijim događanjima

Obavijesti uključene