Obavijesti Video Pretražite Navigacija
Curica je!

Traži se ime zagrebačkoj zebrici: Građani predlažu, odabrat će ga zagrebački vatrogasci

Slika nije dostupna
Slika nije dostupna
Zagrebačko mladunče zebri u petak će navršiti mjesec dana. Odlično napreduje, a utvrđeno je i da se radi o ženki, javljaju iz ZOO vrta.

Kako bi prugasta ljepotica dobila ime, Zoološki vrt grada Zagreba pozvao je građane da joj ime predlažu putem njegove Facebook stranice. U četvrtak će ocjenjivački sud Vrta izabrati najboljih pet prijedloga između čega će konačno ime odabrati zagrebački vatrogasci.

Pročitajte i ovo Električni romobil, ilustracija (Foto: Getty) još utvrđuju ozljede Vozač e-romobila srušio ženu na zebri i pobjegao: Policija upozorila gdje se i kako smiju voziti te jurilice Slika nije dostupna Ne zna se težina ozljeda Policajac u Splitu prelazio zebru, udario ga auto: Hitno je prebačen u bolnicu

"Javnoj vatrogasnoj postrojbi Grada Zagreba zahvalni smo za svu pomoć koju pružaju Zagrebu i Zagrepčanima, a sluha imaju i za pomoć životinjama. S vatrogascima redovito surađujemo na intervencijama terenske ekipe Skloništa za nezbrinute životinje Grada Zagreba kad neka životinja ostane zatočena na nepristupačnom mjestu. Bez njih mnogo intervencija ne bi imalo sretan kraj", kazao je Damir Skok, ravnatelj Ustanove Zoološki vrt grada Zagreba.

Timaritelji, zoolozi i ostali djelatnici Vrta koji se svakodnevno brinu o malenoj zebri, jedva čekaju petak da doznaju kako će je ubuduće zvati. Kažu kako zebrica raste iz dana u dan. Majčino mlijeko siše prvih 16 mjeseci, a nakon tjedan dana počela je pasti i travu.

"Omiljeno mjesto zebrice je ono uz mamu Sabinu. Prati je u stopu. Međusobno se prepoznaju po izgledu, glasu i mirisu. Tata Gustav radi reda u nastambi i čuva svoje krdo. Dvogodišnja sestra Cheeza pravo je starije dijete. Voli druženje s obitelji, ali i vrijeme koje provodi sama. Šeće se, grije na proljetnom suncu, istražuje sve kutke svoje prostrane vanjske nastambe…", navode iz ZOO vrta.

Grantova nizinska zebra nastanjuje savane jugoistočne Afrike. U prirodi prosječno živi devet, a najviše 20 godina. U zoološkim pak vrtovima može doživjeti četrdesetak godina. Tamo mladunci imaju i veću mogućnost za opstanak. Naime, u prirodi preživljava tek svako drugo mladunče. Ostale najčešće dočepa predator.

Još brže do
svakodnevnih vijesti.

Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju
Još aktualnosti
Još vijesti
Pretražite vijesti

Budite u tijeku s najnovijim događanjima

Obavijesti uključene