U četvrtfinalu protiv Francuza

U susretu posljednjeg, četvrtog kola Skupine II Svjetskog prvenstva rukometaša u Njemačkoj reprezentacija Hrvatske je pobijedila Španjolsku 29:28 (11:16). Ovom pobjedom, sedmom u nizu, Hrvatska u četvrtfinale ulazi s prvim mjesto u skupini.

Hrvatski rukometaši nastavili su nizati pobjede na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj.

Pročitajte i ovo Geert Wilders Završili parlamentarni izbori Antiislamski i antieuropski populist mogući novi premijer zemlje tulipana: "Nizozemska će biti vraćena Nizozemcima, tsunami azila i migracija bit će obuzdan" Slika nije dostupna Rukometaši spasili dan, polufinale izboreno preko Danske

U sedmom nastupu odabranici Line Červara upisali su i
sedmu pobjedu i jedina su reprezentacija koja je izborila plasman u četvrtfinale bez poraza.

U posljednjem dvoboju drugog kruga natjecanja Hrvatska je pobijedila aktualne svjetske prvake Španjolce 29:28.

Premda pobjeda najvjerojatnije donosi najtežeg suparnika u
četvrtfinalu, europske prvake Francuze, dok bi u slučaju poraza hrvatski rukometaši igrali protiv Islanda, svjetski doprvaci nisu željeli kalkulirati i pustiti utakmicu.

Naši rukometaši su tako sačuvali obraz, no izvukli su najtežeg suparnika.

Bio je to susret u kojem je hrvatska vrsta izborila pobjedu odigravši tek drugo poluvrijeme u najjačem sastavu.

U prvih 30 minuta Lacković i Vori uopće nisu igrali, dok su Balić i Metličić odigrali desetak minuta. To se osjetilo na rezultatu i Španjolci su prvo poluvrijeme okončali sa pet pogodaka viška.

U nastavku utakmice zaigrala je najbolja postava i prednost "Furije" se počela topiti. U 45. minuti Hrvatska je izjednačila (19:19), a u 51. minuti je došla do prvog vodstva (24:23) koje je do konca utakmice uspjela sačuvati.

Junak utakmice je bio hrvatski vratar Mirko Alilović koji je sakupio 19 obrana, dok je Vori u drugom poluvremenu postigao sedam pogodaka.

HRVATSKA: Jerković, Alilović; Kaleb, Sulić, Balić 5, Lacković 2,