Ski-skokovi: Ammann osvojio natjecanje u jednoj seriji

Švicarac Simon Ammann pobjednik je nedjeljnog natjecanja za Svjetski kup skijaša skakača u norveškom Holmenkollenu.

Ammann je do pobjede stigao skokom od 118,5 metara koji mu je donio 121,8 bodova u, zbog jakoga vjetra, natjecanju koje se sadržavalo od samo jedne serije.

Pročitajte i ovo Za njih se otimaju poslodavci - 2 ČESTITAMO! Tim zagrebačkog FER-a pobijedio na međunarodnom natjecanju u robotici, osvojili dva milijuna dolara Geert Wilders Završili parlamentarni izbori Antiislamski i antieuropski populist mogući novi premijer zemlje tulipana: "Nizozemska će biti vraćena Nizozemcima, tsunami azila i migracija bit će obuzdan"

Drugo mjesto je sa 113,9 bodova, odnosno 115,5 metara, zauzeo Austrijanac Martin Koch, a treće sa 110,4 bodova, tj.
skokom od 113 metara zauzeo Finac Matti Hautamaeki.

Najveća "žrtva" promjenjivog vjetra u Holmenkollenu ispao je veliki Poljak Adam Malysz. Samo dan nakon što je pobjedom na toj istoj skakaonici preuzeo vodstvo u ukupnom redoslijedu, Malysz je zbog udara vjetra morao sletjeti na samo 89 metara što mu je donijelo tek 54. poziciju, te je tako ostao bez ijednoga boda.

Vodstvo u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa tako je ponovno preuzeo Norvežanin Anders Jacobsen koji je skokom od 109 metara u nedjelju u Holmenkollenu zauzeo sedmo mjesto.

Uoči posljednja tri natjecanja koja će se održati sljedećeg vikenda na letaonici na Planici Jacobsen ima samo 14 bodova više od drugog Malysza, dok je treći Ammann sa 192 boda manje od Jacobsena.