Schlierenzauer slavio u Oberstdorfu

Mladi 16-godišnji Austrijanac Gregor Schlierenzauer pobjednik je uvodnog natjecanja skijaša skakača na 55. izdanju novogodišnje turneje "Četiri skakaonice".

Schlierenzauer je slavio u njemačkom Oberstdorfu skokovima od 135,5 i 142 metra.

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna Nakon 56 godina prvi put otkazano natjecanje Novogodišnje turneje Slika nije dostupna Kuettel osvojio Garmish u teškim vremenskim uvjetima

Drugo mjesto osvojio je Švicarac Andreas Kuettl (133,5 i 136,5), dok je treći bio Poljak Adam Malysz (132 i 134).

- Ovo mi je najsretniji dan u životu. Sanjao sam naslov na jednoj od skakaonica s novogodišnje turneje, kazao je Schlierenzauer, koji je preuzeo vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 410 bodova.

Drugi je Švicarac Simon Ammann (405), a treći Norvežanin Anders Jacobsen (396).