Puninski ušao u finale, Tolić peti

Hrvatski plivač Aleksej Puninski plasirao se u finale discipline 100 slobodno na Europskom prvenstvu za 25-metarske bazene u Helsinkiu.

Puninski je u polufinalu plivao 48.37 sekundi i kao osmi ušao u finale ove discipline, koje je na programu u subotu.

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna EP plivanje: Ukupno šest svjetskih rekord u Eindhovenu Slika nije dostupna EP plivanje: Jovanović u finalu na 100 leđno s hrvatskim rekordom

Tolić peti u finalu 50 metara leđno

Hrvatski plivač Ivan Tolić osvojio je peto mjesto u finalu discipline 50 leđno na Europskom prvenstvu za 25-metarske bazene u Helsinkiu.

Tolić je sa rezultatom 24.32 sekundi otplivao osobni rekord, a bio je tek sedam stotinki sporiji od državnog rekorda Ante Maškovića.
Naš drugi plivač u istoj disciplini Marko Strahija zauzeo je ukupno 15. mjesto sa rezultatom 25.12 sekundi.