Liga prvaka: U osmini finala i Real i Lyon

Manchester United ubilježio je poraz na gostovanju kod Kopenhagena. Strijelac za minimalnu pobjedu domaćina bio je Allback u 73. minuti. Arsenal je svojim navijačima prezentirao reviju promašaja u susretu protiv CSKA.

Najlakše se sa svojim protivnikom obračunao Milan. U susretu s Anderlechtom briljirao je Kaka koji je ubilježio hat-trick. Prvim golom u Ligi prvaka pridružio mu se Gilardino, dok je pogodak za goste postigao Mađar Juhasz. Dario Šimić odigrao je svih 90` minuta za Milan.

Ovo kolo donijelo je i dva autogola. Dok onaj Celticovog igrača Caldwela i nije toliko bitan, s obzirom da su Benficini igrači uspjeli još dva puta zatresti mrežu nogometaša iz Glasgowa, onaj od Nicolite u susretu Reala i Steaue direktno je odlučio pobjednika dvoboja na Santiago Bernabeu.

Real je pobjedom nad Rumunjima osigurao plasman u slijedeću fazu natjecanja, a pridružiti će mu se i Lyon koji je sa minimalnom pobjedom (golom Benzema u 14. minuti) eliminirao Dinamo iz Kijeva na svome stadionu. Lyon je jedina momčad koja je u prva četiri kola upisala maksimalne četiri pobjede.

AEK je uspio ubilježiti prvu pobjedu u natjecanjima Lige prvaka. Žrtva domaćina bio je francuski Lille, a krvnik je bio Liberopulos u 74. minuti.

Da HSV ima lošu sezonu potvrdio je najnoviji poraz momčadi iz Hamburga. Momčad Porta ubilježila je 3-1 pobjedu te sa punim bodovnim plijenom napustila je Hamburg Arenu.