Liga prvaka: Barca izbacila Schalke, Manchester Romu

Nakon trijumfa u Gelsenkirchenu, Barca je porazila njemačku momčad i na Camp Nou, te tako ostala u utrci za europski trofej baš kao i "Crveni vragovi" koji su slavili na 1:0 protiv Rome na svom Old Traffordu.

Barcelona - Schalke 1:0

Dvije pobjede 1:0 bile su dovoljne da Barcelona preskoči Schalke i izbori plasman u polufinale Lige prvaka.

Katalonci ponovo nisu briljirali, no Schalke nije znao iskoristiti sve slabosti španjolskog velikana. Strijelac jedinog pogotka bio je Yaya Toure u 43. minuti utakmice.

Barcelona će u polufinalu igrati protiv Manchester Uniteda.

Barcelona, Stadion Camp Nou - 75.000 gledatelja; Sudac: Rosetti (Italija);

Strijelac: 1:0 Toure (43);

Žuti kartoni: Puyol (64) / Rafinha (10), Westermann (26)

Barcelona: Valdes - Zambrotta, Puyol, Thuram, Abidal - Xavi, Toure (od 81. Rafael Marquez), Iniesta - Eto'o, Bojan (od 73. Dos Santos), Henry (od 90. Gudjohnsen)

Schalke 04: Neuer - Rafinha (od 77. Larsen), Bordon, Krstajić, Westermann - Jones, Ernst, Hal. Altintop, Kobiašvili (od 32. Grossmüller) - Asamoah (od 69. Sanchez), Kuranyi

Manchester United - Roma 1:0

Kao što se i očekivalo nogometaši Manchester Uniteda izborili su plasman u polufinale Lige prvaka. Nakon što su u prvom susretu četvrtfinala u Rimu pobijedili Romu 2:0, u uzvratu igranom na Old Traffordu "Crveni vragovi" su slavili 1:0.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Carlos Tevez u 70. minuti nakon sjajnog ubačaja Owena Hargreaves. Nakon poraza na Olimpicu bilo je teško očekivati da Roma može prirediti iznenađenje na "Otoku". Gosti su najveću priliku za korak prema senzaciji imali u 30. minuti kada je Mancini izborio jedanaesterac, međutim Daniele De Rossi je pucao preko gola i tako uništio ionako male izglede talijanske momčadi.

Manchester United ovoga vikenda očekuje derbi protiv Arsenala, pa je Alex Ferguson odmorio nekoliko igrača. Cristiano Ronaldo i Paul Scholes uopće nisu nstupili, dok je Rooney nastupio u zadnjih 20 minuta.

Manchester, Stadion Old Trafford - 76.000 gledatelja, Sudac: Tom Henning Ovrebo (Norveška);

Strijelac: 1:0 Tevez (70)

Žuti karton: Perrotta (73)

Manchester United: Van der Sar; Brown, Pique, Ferdinand, Silvestre - Park Ji-sung, Anderson (od 81. G.Neville), Carrick (od 74. O'Shea 74), Hargreaves, Giggs (od 74. Rooney) - Tevez

Roma: Doni - Panucci, Mexes, Juan, Cassetti (od 56. Tonetto) - Taddei (od 82. Esposito), Pizarro (od 70. Giuly), De Rossi, Perrotta, Mancini - Vučinić