Liga prvaka: Arsenal izbacio Milan, Fenerbahče Sevillu

Nakon jučerašnjih uzvratnih susreta osmine finala nogometne Lige prvaka poznati su i prvi četvrtfinalisti. Londonski Arsenal izbacio je aktualnog prvaka Europe - Milan, Fenerbahče je bio bolji od Seville u izvođenju jedanaesteraca, a Barcelona i Manchester rutinski su odradili svoj dio posla.

Milan - Arsenal 0:2

Nakon 0:0 u Londonu Arsenal je na San Siru pobijedio Milan sa 2:0 i time sasvim zasluženo osigurao prolaz u četvrtfinale.

"Topnici" su bili dominantniji u svim segmentima igre, a sjajan nastup na San Siru okrunio je Cesc Fabregas u 84. minuti. Konačan rezultata postavio je Emmanuel Adebayor prvoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatski reprezentativac Dario Šimić nije nastupio za Milan.

Milano, Stadion San Siro - 82.000 gledatelja; Sudac: Konrad Plautz (Austrija)

Strijelci: 0:1 Fabregas (84), 0:2 Adebayor (90+1)

Žuti kartoni: Inzaghi (55), Kaka (80), Pirlo (85) / Hleb (33), Eboue (56), Clichy (72)

Milan: Kalac - Oddo, Nesta, Maldini, Kaladze - Gattuso, Pirlo, Ambrosini, Kaka - Pato, Inzaghi (od 69. Gilardino)

Arsenal: Almunia - Sagna, Senderos, Gallas, Clichy - Eboue (od 71. Walcott), Fabregas, Diaby, Flamini, Hleb (od 90. Gilberto Silva) - Adebayor

Sevilla - Fenerbahče 2:3 (3:2)

Boljim izvođenjem jedanaesterca nogometaši Fenerbahčea pobijedili su Sevillu 3:2 i izborili plasman u četvrtfinale. Utakmica je u regularnom dijelu završila pobjedom španjolske momčadi 3:2, identičnim rezultatom kojim je turski sastav slavio u Istanbulu. Kako u produžetku nije bilo pogodaka pobjednik je dobiven izvođenjem kaznenih udaraca.

Junak utakmice postao je turski vratar Volkan Demirel koji je zaustavio udarce Escudea, Maresce i Daniela Alvesa.

Nakon prvih devet minuta činilo se kako će domaćin lagano do pobjede i sigurnog prolaza. Prvo je Daniel Alves u 5. minuti doveo domaćina u vodstvo, a četiri minute kasnije vodstvo je povećao Keita. U 20. minuti Deivid je smanjio rezultat, no koncem prvog dijela Kanoute je ponovo vratio na plus dva, rezultat koji je Španjolce vodio dalje.

Međutim, u drugom poluvremenu Fener je odličnu igru okrunio i drugi pogotkom Deivida pa je utakmica završila identičnim rezultatom kao i u Istanbulu (3:2). U produžetku je Sevilla bila bolja, no nije uspjela iskoristiti premoć.

Sevilla, Stadion Sanchez Pizjuan - 45.000 gledatelja; Sudac: Massimo Busacca (Švicarska)

Strijelci: 1:0 Daniel Alves (5), 2:0 Keita (9), 2:1 Deivid (20), 3:1 Kanoute (41), 3:2 Deivid (79)

Jedanaesterci: 1:0 Kanoute, 1:1 Vederson, Escude - Demirel brani, Edu - Palop brani, Dragutinović 2:1, Aurelio 2:2, Maresca - Demirel brani, Kežman 2:3, Alves - Demirel brani

Žuti kartoni: Daniel Alves, Keita / Vederson, Kežman, Aurelio, Gonul, Deivid, Sahin

Sevilla: Palop - Alves, Escude, Dragutinović, Adriano - Jesus Navas (od 104. Kone), Poulsen (od 91. Maresca), Keita, Capel - Fabiano (od 78. Renato), Kanoute

Fenerbahče: Demirel - Gonul, Lugano, Edu, Vederson - Deivid, Sahin, Aurelio, Boral (od 111. Kazim), Alex (od 112. Bilgin) - Kežman

Manchester United - Lyon 1:0

Engleski prvak Manchester United plasirao se u četvrtfinale nogometne Lige prvaka. "Crveni vragovi" su jučer navečer na Old Traffordu pobijedili Lyon 1:0, a kako je prvi susret završio bez pobjednika (1:1) ukupnim rezultatom 2:1 idu dalje.

Strijelac jedinog pogotka bio je Cristiano Ronaldo u 41. minuti. Za goste je najbolju priliku sredinom drugog poluvremena imao Keita no njegov je udarac završio u vratnici.

Manchester, Stadion Old Trafforrd - 76.000 gledatelja; Sudac: Roberto Rosetti (Italija)

Strijelac: 1:0 Cristiano Ronaldo (41)

Žuti kartoni: Evra (4), Nani (43), Fletcher (73) / Grosso (23), Squillaci (55)

Manchester United: Van der Sar - Brown, Ferdinand, Vidić, Evra - Fletcher, Carrick, Anderson (od 70. Tevez) - Ronaldo (od 90. Hargreaves), Rooney, Nani

Lyon: Coupet - Clerc, Squillaci, Cris, Grosso - Kallstrom (od 79. Fred), Toulalan, Juninho, Ben Arfa, Govou (od 68. Keita) - Benzema

Barcelona - Celtic 1:0

Španjolski nogometni velikan Barcelona očekivano se plasirao u četvrtfinale Lige prvaka. Nakon trijumfa u Škotskoj 3:2, Barca je u uzvratu igranom na Camp Nou porazila Celtic 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Xavi u 3. minuti utakmice.

Barca je imala još niz prilika u kojima je mogla i povećati prednost, no vratar škotske momčadi Artur Boruc nekoliko je puta sjajno reagirao. Barcelonin trijumf malo je pokvarila ozljeda Argentinca Lionel Messija koji je zbog problema s mišićem napustio teren u prvom poluvremenu.

Barcelona, Stadion Camp Nou - 76.000 gledatelja; Sudac: Pieter Vink (Nizozemska)

Strijelac: 1:0 Xavi (3)

Barcelona: Valdes - Zambrotta, Thuram, Puyol, Silvinho - Xavi (od 82. Gudjohnsen), Yaya Toure (od 68. Edmilson), Deco - Ronaldinho, Messi (od 38. Henry), Eto'o

Celtic: Boruc - Wilson, Caldwell, McManus, Naylor - Nakamura, Brown, Hartley (od 78. McDonald), Donati (od 46. Sno), McGeady - Vennegoor of Hesselink (od 55. Samaras)