Kup UEFA - Šahtar i Bayer u osmini finala

Ukrajinski prvoligaš Šahtar i njemački bundesligaš Bayer Leverkusen plasirali su se u osminu finala Kupa UEFA.

Šahtar je u uzvratnom dvoboju 16-ine finala na gostovanju pobijedio Nancy 1:0, te se ukupnim rezultatom 2:1 plasirao dalje.

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna Iz Zaba Referade ravno na Wembley - "London Te zove!" Slika nije dostupna Sigurnost u nogometu Danas sastanak visokih predstavnika Vlade UEFA-e i HNS-a

Pogodak odluke postigao je Fernandinho u 71. minuti. Hrvatski reprezentativac Darijo Srna odigrao je cijeli susret za Šahtar, dok je Stipe Pletikosa utakmicu pratio s klupe za pričuve.

Bayer Leverkusen je plasman u osminu finala izborio odigravši na gostovanju 0:0 protiv Blackburna.

U prvom susretu Bayer je slavio 3:2.

Hrvatski reprezentativac Marko Babić odradio je svih 90 minuta u redovima 'Apotekara'.

Kup UEFA - Pobjede Maccabia i Benfica

U uzvratnom susretu 16-ine finala Kupa UEFA nogometaši Maccabi Haife pobijedili su CSKA Moskvu 1:0, te izborili nastavak natjecanja. Strijelac jedinog pogotka bio je Roberto Colautti u 14. minuti. Prva utakmica u Moskvi završila je bez pogodaka.

Plasman u osminu finala izborila je i Benfica koja je u Bukureštu pobijedila Dinamo 2:1, te ukupnim rezultatom 3:1 ide dalje. Domaćin je poveo pogotkom Cristiana Munteanua (23), a gosti su preokrenuli rezultat golovima Clebera Beralda Andersona (50) i Konstantinosa Katsouranisa (64).