Kostelić promašio vrata, pobjeda Berthoda

Švicarac Marc Berthod pobjednik je slaloma Svjetskog kupa skijaša koji je održan u Adelbodenu.

Berthod je do pobjede pred svojim navijačima došao nakon što je u prvoj vožnji zauzeo tek 27. mjesto. No, sjajnom drugom vožnjom probio se do prve pozicije. Berthod je na koncu slavio s rezultatom 1:47.42, drugi je bio Austrijanac Benjamin Raich (+ 0,26) dok je treće mjesto pripalo Mariu Mattu (+ 0,38).

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić nije završio prvu utrku nakon što je zbog agresivne vožnje napravio grešku na početku staze i zbog toga promašio jedna vrata.

U poretku slalomaša vodi Šveđanin Markus Larsson (225) ispred Austrijanca Benjamina Raicha (180) i Talijana Giorgia Rocce (150). Ivica Kostelić je na 18. mjestu sa 60 bodova.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Norvežanin Aksel Lund Svindal (639) ispred Švicarca Didiera Cuchea (571) i Amerikanca Bode Millera (540).