Hrvatska izgubila od Francuske

U susretu 2. kola druge faze Europskog prvenstva u Stockholmu rukometašice Hrvatske poražene su od Francuske rezultatom 22:21 (8:10). Ovim porazom naše su rukometašice izgubile gotovo sve šanse za plasman u polufinale. U četvrtak ih očekuje susret s Danskom koji je na rasporedu u 18 sati.

Hrvatske rukometašice porazom od Fancuskinja oprostile su se od borbe za polufinale i prije posljednjeg dvoboja s Dankinjama. Desetkovani sastav Josipa Šojata iznenadio je favorizirane Francuskinje u prvom dijelu. Izvrsna vratarka Jelena Grubišić obranila je 10 lopti, a prednost je nakon prvih 30 minuta mogla i morala biti i veća od 10:8.

No u drugom dijelu utakmice došlo je do velikog pada u igri hrvatskih rukometašica, Francuskinje su brzo došle na tri pogotka razlike, no nisu uspijevale i konačno slomiti otpor naših rukometašica.

U samoj završnici Jelčić je obranila sedmerac i Hrvatska je u posljednju minutu ušla s napadom za izjednačenje i bod. No Maida Arslanagić ipak nije uspjela ponoviti Ukrajinu kada je njezin šut u zadnjoj sekundi donio pobjedu. Ovaj put blokirala ju je francuske obrane. Uz vratarku Grubišić i njezinih 16 obrana, igrom protiv Francuskinja imponirala je veteranka Božica Palčić sa šest pogodaka.

HRVATSKA: Jelčić, Grubišić, Pušić 1, Zebić, Jukopila 2 (2), Palčić 6, Milanović-Litre, Arslanagić 1, Gaće 2, Penezić 2, Horvat, Kožnjak 3, Lovrić 4, Križanac

FRANCUSKA: Pradel, Lambert, Njitam 1, Spincer 5, Pecquel 1, Baudoin 3, Herbrecht 2, Cano 6, Wendling 2, Jaquinot, Nicolas, Dembele 2, Vanparys, Torres, Tervel, Lacrabere

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta, Francuska 4 minute

SEDMERCI: Hrvatska 3 (2), Francuska 4 (1)