EP plivanje- Štafeta u finalu, Jovanović i Imprić u polufinalu

U kvalifikacijama trećeg dana Europskog plivačkog prvenstva u 25-metarskim bazenima u Debrecenu nastupilo je devet hrvatskih plivača, te ženska štafeta 4x50 metara mješovito. Plivači su izborili tri polufinala, dok se štafeta plasirala u finale.

Sanja Jovanović je na 50 metara leđno isplivala drugi rezultat kvalifikacija, 27.75, bolja od nje bila je tek Austrijanka Fabienne Nadarajax sa rezultatom 27.74. Naša druga predstavnica u ovoj disciplini, Maja Pavlović nije se plasirala u polufinale. S rezultatom 29.75 zauzela je 34. mjesto.

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna EP plivanje: Jovanović u finalu na 100 leđno s hrvatskim rekordom Slika nije dostupna EP plivanje: Sanja Jovanović i Ivan Tolić u polufinalu

Plasman u polufinale su izborili i Saša Imprić i Dominik Straga na 100 metara mješovito. Imprić je isplivao peto vrijeme kvalifikacija (54.86), dok je Straga zauzeo 12. mjesto (55.35). Treći hrvatski predstavnik u ovoj disciplini Krešimir Čač bio je 27. s vremenom 57.08.

Ženska štafeta u sastavu Sanja Jovanović, Smiljana Marinović, Monika Babok i Maja Pavlović plasirala se u finale discipline na 4x50 mješovito s rezultatom 1:51.82. Hrvatske plivačice osvojile su šesto mjesto.

Bez polufinala je ostao Vanja Rogulj na 50 prsno, osvojivši tek 21. mjesto s rezultatom 28.05. Nije uspio niti Ivan Tolić na 100 leđno, osvojivši 22. poziciju s rezultatom 54.56, dok je Smiljana Marinović je 100 prsno zauzela 30. poziciju (1:10.01).