Burnleya-Arsenal 0:2, pogodak da Silve

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Eduardo da Silva nastavio je sa sjajnim nastupima u dresu Arsenala.

Eduardo je u susretu trećeg kola FA Kupa upisao pogodak i asistenciju u pobjedi "Topnika" protiv drugoligaša Burnleya 2:0.

Pročitajte i ovo Ilustracija nakon Putinova govora Iz Moskve poručuju: "Rusija želi zadržati odgovoran pristup. Možemo povući obustavu Novog START-a uz jedan uvjet" Slika nije dostupna Da Silva potpisao za Arsenal

Eduardo je mrežu Gabora Kiralya zatresao već u devetoj minuti, a pobjedu lidera engleskog prvenstva potvrdio je Nicklas Bendtner u 75. minuti nakon sjajne Eduardove asistencije.

Domaćin je od 60. minute igrao bez isključenog Kylea Laffertya koji je dobio crveni karton zbog oštrog starta nad veznjakom Arsenala Gilbertom.

Eduardo je u posljednja četiri nastupa postigao čak šest pogodaka i polako izrasta u jednog od ključnih igrača momčadi Arsenea Wengera.

Druge dvije utakmice trećeg kola FA Kupa Derby County - Sheffield Wednesday i Fulham - Bristol Rovers završile su identičnim rezultatom 2:2.