Todorović, Puninski i Jovanović bez polufinala

Hrvatski plivači Mario Todorović i Aleksej Puninski nisu se uspjeli plasirati u polufinale utrke na 100 metara leptir, a Sanja Jovanović ostala je bez polufinala na 200 m leđno.

Todorović je osvojio 20. mjesto, dok je Puninski zauzeo 47. mjesto od 65 plivača koji su nastupili.

Pročitajte i ovo Plivanje za doček - 1 Silvestrovo Posljednji pozdravi 2023. godini uz tradicionalno kupanje: "Htjeli smo obilježiti kraj ove godine na lijep način" Slika nije dostupna Plivanje: Na EP najjači aduti Puninski i Jovanović

Todorović je isplivao rezultat 52.26, što je novi hrvatski rekord. Todorović je za 20 stotinki sekunde isplivao bolji rezultat od dosadašnjeg rekorda Duje Draganje iz Atene 2004. godine. Puninski je isplivao vrijeme 53.65.

Bez polufinala je ostala i Sanja Jovanović koja je u kvalifikacijama utrke 200 leđno zauzela 31. mjesto od 34 plivačice koje su nastupile. Sanja je isplivala rezultat 2:15.57 što je skoro tri sekunde slabiji rezultat od njezinog osobnog i hrvatskog rekorda.