Tučnjave koje su se dogodile na međunarodnim letovima ovoga mjeseca i u koje je uključeno nekoliko Kineza, zabrinuli su tamošnju javnost.
Podijelite
Tučnjava između nekoliko kineskih putnika dogodila se prošloga petka u zrakoplovu Sichuan Airlinesa koji je letio na relaciji Saipan- Šangaj. Incident je izazvao putnik koji se nije složio s tim što je putnik ispred njega spustio sjedalo kako bi mu bilo udobnije, kazali su iz odnosa s javnošću Sichuan Airlinesa.
Zanimljivo je da su se i ranije događali ovakvi incidenti između putnika na dugim letovima. 'Zrakoplov je pod kontrolom računala neposredno nakon polijetanja. Vrlo je opasno kada se nekoliko ljudi odjednom odluči za promjenu sjedala u isto vrijeme. Avionske su nesreće često izazvane zbog gubitka ravnoteže', rekao je Li Yanbin, djelatnik zrakoplovne industrije.
Tamošnji pravnici smatraju da su potrebne strože kazne kako bi se spriječili ovakvi incidenti koji ozbiljno mogu naštetiti sigurnosti putnika u zrakoplovu, prenosi APTN. 'Zakon o javnoj sigurnosti nije dovoljno strog prema onima koji se ovako ponašaju', rekao je Zhou Zhiming, odvjetnik iz jedne odvjetničke tvrtke. Prema kineskom Zakonu o javnoj sigurnosti, remećenje mira u zrakoplovu kažnjava se 10-dnevnim pritvorom i novčanom kaznom od 500 yuana.