Završena politička saga: Putin i Medvedev će zamijeniti funkcije

Ruski premijer Vladimir Putin izjavio je u nedjelju na kongresu vladajuće stranke Jedinstvene Rusije da je počašćen prijedlogom predsjednika Dmitrija Medvedeva da se on natječe na predsjedničkim izborima 2012. godine, javljaju agencije.

 
 
 
 
Mijenjanje pozicija

Putin je zauzvrat rekao da bi Medvedev trebao postati premijerom nakon tih izbora. Time su napokon završena duga politička saga i nagađanja o tome tko će se od te dvojice ruskih političkih lidera natjecati na predsjedničkim izborima.

'S obzirom da mi je bilo ponuđeno da budem nositelj stranačke liste Jedinstvene Rusije na parlamentarnim izborima i da sam, u slučaju pobjede, spreman aktivno raditi u vladi, mislim da bi bilo dobro da ovaj kongres podupre kandidaturu predsjednika stranke Vladimira Putina za dužnost predsjednika države', rekao je Medvedev.

Medvedev je održao govor pred 11.000 aktivista stranke Jedinstvene Rusije okupljenih u športskoj dvorani Lužnjiki u Moskvi. Putin je predložio Medvedeva kao nositelja liste Jedinstvene Rusije za parlamentarne izbore u prosincu.

'Za nositelja liste Jedinstvene Rusije na izborima za Dumu 4. prosinca predlažem predsjednika Dmitrija Antoljeviča Medvedeva', rekao je Putin koji je od 2000. do 2008. obnašao dužnost ruskog predsjednika.

Putin je 2008. izabrao Medvedeva koji danas slavi 46. rođendan, za svog nasljednika. Budući da se nije mogao kandidirati za treći predsjednički mandat, Putin je preuzeo dužnost premijera. (Hina)

  • Ispiši
  • Ocijeni:
  • ( glas(ova))

Komentari ( komentara do sada)

Komentiraj

tvoj komentar:

cfea065b56_60626580 Vukovar je bio srpski

26.5.2012. Zagreb. Nikolić mi je rekao: "Vukovar je bio srpski grad. Nemaju (Hrvati) šta da se vrate". Tako glasi citat srbijanskog predsjednika Tomislava Nikolića. Imam audiozapis razgovora. Napisao sam točno što je rekao", rekao je za Večernji list novinar njemačkih novina Frankfurter Allgemeine Zeitunga Michael Martens nakon što su iz Nikolićeve stranke demantirali taj navod iz intervjua.

Dnevnik.hr na Facebooku