"Možda se može reći kako su u nekim trenucima u prošlosti propuštene prilike da se uhite i procesuiraju ratni zločinci, no izvući iz takvih specifičnih slučajeva zaključak kako su postojale zavjere u vezi određenih osuđenika je nerazumno i bez ikakva osnova", izjavio je Williamson kako ga danas citira sarajevski "Dnevni avaz".
Pročitajte i ovo
Zbog nepoštivanja suda
Tužitelj zatražio novčanu kaznu za Florence Hartmann
ICTY
Obrana zatražila obustavu postupka protiv Florence Hartmann
U Gvineji
Urušilo se brdo smeća, 30 mrtvih. "Ostala sam bez petero djece"
Vlada objavila
Ovo su nove cijene goriva
Neugodno iznenađenje
Odmor završio dramom! Turisticu na aerodromu ubo jedan od najotrovnijih škorpiona na svijetu
Ovaj diplomat je istaknuo kako se već deset godina vodi odlučna politika u vezi potrage za ratnim zločincima te da ta činjenica govori sama za sebe.
Takvo mišljenje ne dijele i bosankohercegovački političari.
Potpredsjednik Stranke demokratske akcije (SDA) Bakir Izetbegović kazao je kako uopće ne sumnja u tvrdnje Florance Hartmann.
"Na žalost, te tvrdnje treba prihvatiti s velikom dozom vjerojatnosti. Očevidno je da se tribunal u Den Haagu susretao s ozbiljnom opstrukcijom", kazao je Izetbegović.
>> Le Monde: Velike sile spriječile Karadžićevo uhićenje
Predsjedatelj Zastupničkog doma Parlamenta BiH Beriz Belkić ocijenio je pak kako Hartmann samo još jednom dokazuje da velike sile imaju moć nametati rješenja i standarde pa i govoriti što jest, a što nije pravedno.
Rajko Vasić, visoki dužnosnik Stranke nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorada Dodika, izjave Florance Hartmann svrstava pak u "jeftinu belestristiku".
"Sada je sve to bezvredno... Ako je to već znala ranije, trebala je odmah i kazati i ušla bi u povijest borbe za kažnjavanje zločinaca", kazao je Vasić.
"Dnevni avaz", koji je kao i drugi mediji u BiH posvetio veliku
pozornost tvrdnjama Florence Hartmann, iznesenim u knjizi "Mir i kazna, tajni haaški ratovi između međunarodne pravde i međunarodne politike", proglasio je pak u ponedjeljak bivšu glasnogovornicu Carle del Ponte osobom dana.
"Neustrašiva Hartmann, koja zbivanja na Balkanu prati već
desetljećima, zbog čega je bila nepoželjan gost u Beogradu a kasnije i na Palama, neuvijeno razotkriva licemjerje Zapada te govori o tome kako je međunarodna politika stalno nastojala Tribunal u Den Haagu koristiti kao instrument na štetu BiH", zaključuje "Avaz".