1992. - Radovan Karadžić suprotstavio se nezavisnoj Bosni i Hercegovini. Bosanski Srbi proglasili su republiku i počeli s opsadom Sarajeva. Mladić je postao zapovjednik vojske bosanskih Srba koja je zauzela 70 posto zemlje.
Pročitajte i ovo
Ministarstvo gospodarstva
Tko je Ante Šušnjar, donedavno javnosti malo poznat odvjetnik iz redova Domovinskog pokreta?
Politička biografija
Tko je Matija Posavec? Bio je najmlađi župan, na izborima za Sabor iznenadio je mnoge, ali ni njegova karijera nije bez mrlja
1993. - Stotine civila svakoga dana pogibaju tijekom opsade Sarajeva. Izbio je rat između muslimana i Hrvata.
>> Evo za kakve sve strahote Haag tereti Mladića!
1994. - Završetak muslimansko-hrvatskog rata. 'Kontaktna skupina', u kojoj su sudjelovali SAD, Velika Britanija, Francuska, Njemačka i Rusija, predložili su plan za BiH. Bosanski Srbi su taj plan odbili.
1995. - U svibnju, NATO je bombardirao Karadžićev bunker nakon što su Srbi ignorirali ultimatum da predaju teško oružje. Srbi su zatim bombardirali kafić u UN-ovoj sigurnosnoj zoni Tuzle, ubivši pritom 70 osoba.
11. srpnja - Mladićeve snage zauzele su 'sigurnosnu zonu' Srebrenice. U sljedećih sedam dana, osam tisuća muslimanskim muškaraca i mladića ubijeno je u najgorem zločinu u Europi nakon Drugog svjetskog rata.
12. srpnja - UN objavio optužnicu protiv Karadžića i Mladića za genocid, u kojoj se navodi opsada Sarajeva.
5. kolovoza - Srbi su napali tržnicu u Sarajevu te ubili 37 osoba. Zrakoplovi NATO-a i artiljerija UN-a zauzvrat su napali srpske ciljeve.
16. studenoga - Haaški sud podiže ponovno optužnicu protiv Karadžića i Mladića, ovoga puta zbog genocida u Srebrenici.
21. studenoga - Sklopljen sporazum u Daytonu, koji je Srbima dao skoro polovicu Bosne. Zauzvrat, prema sporazumu, moraju surađivati s Haaškim sudom.
5. prosinca - NATO saveznici složili su se da u BiH pošalju 60.000 pripadnika mirovnih snaga.
2001. - Slobodan Milošević izručen je Haaškome sudu. Tadašnja glavna haaška tužiteljica Carla Del Ponte pokrenula je novu kampanju tražeći uhićenja Mladića i Karadžića.
2004.- U siječnju snage NATO-a i policija bosanskih Srba pretražuju Pale po anonimnoj dojavi da Karadžiću treba liječnička pomoć, ali on nije pronađen.
16. prosinca - NATO objavio da je Mladić posjetio svoj ratni bunker u ljetu iste godine te tamo proslavio dan vojske bosanskih Srba.
2005. - siječanj-svibanj - Desetak srpskih generala, uključujući i nekoliko bliskih pomoćnika Ratka Mladića, predalo se Haaškome sudu.
prosinac - Hrvatski general Ante Gotovina je uhićen, nakon čega se povećava pritisak na Srbiju da uhvati Mladića. Srbijanski dužnosnici upozorili su da će svi oni koji pomažu Mladiću biti procesuirani.
2006. - Vojne obavještajne službe objavile su izvještaj o tome kako je Mladić koristio objekte srbijanske vojske do sredine 2002.
svibanj - Nakon višemjesečnih upozorenja, Europska unija prekinula je razgovore sa Srbijom o Sporazumu o stabilnosti i suradnji.
srpanj - Sud u Beogradu otpužio je deset osoba da su pomagale Mladiću u bijegu od 2002. do siječnja 2006. Istraga je pokazala da se Mladić uglavnom skrivao u području Novog Beograda.
2007. - svibanj- lipanj - Pod novom koalicijskom vladom u Srbiji, prestao je niz uhićenja. Posljednji je u BiH uhićen Mladićev pomoćnik Zdravko Tolimir.
- EU ponovno pokreće razgovore s Beogradom ali i upozorava da je Mladića potrebno uhititi.
2008. - Radovan Karadžić je uhićen u Beogradu 21. srpnja.
2010.- Srbijanska policija nakratko je 10. lipnja uhitila Mladićevu suprugu optuživši ju za ilegalno posjedovanje oružja.
16. lipnja - Mladićeva obitelj pokrenula je pravnu proceduru tražeći da se on proglasi mrtvim zbog njegova navodnog lošeg zdravlja te zbog toga što nisu bili s njim u kontaktu više od pet godina.
28. listopada - Srbija je ponudila 10 milijuna eura nagrade za informacije koje bi mogle dovesti do Mladićeva uhićenja.
15. studenoga - Glavni haaški tužitelj Serge Brammertz procjenjuje da Srbija još uvijek u potpunosti ne surađuje s Haaškim sudom.
26. svibnja 2011. - Mladić je uhićen. (Hina)