1992. - Radovan Karadžić suprotstavio se nezavisnoj Bosni i Hercegovini. Bosanski Srbi proglasili su republiku i počeli s opsadom Sarajeva. Mladić je postao zapovjednik vojske bosanskih Srba koja je zauzela 70 posto zemlje.
Pročitajte i ovo
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ribarstva
DP-ovac koji je ponosno objavio prijavu protiv Plenkovića postao je ministar: Tko je Josip Dabro?
Ministar demografije i useljeništva
Bivši HDZ-ovac i vjeroučitelj na čelu novog ministarstva: Tko je Ivan Šipić?
1993. - Stotine civila svakoga dana pogibaju tijekom opsade Sarajeva. Izbio je rat između muslimana i Hrvata.
>> Evo za kakve sve strahote Haag tereti Mladića!
1994. - Završetak muslimansko-hrvatskog rata. 'Kontaktna skupina', u kojoj su sudjelovali SAD, Velika Britanija, Francuska, Njemačka i Rusija, predložili su plan za BiH. Bosanski Srbi su taj plan odbili.
1995. - U svibnju, NATO je bombardirao Karadžićev bunker nakon što su Srbi ignorirali ultimatum da predaju teško oružje. Srbi su zatim bombardirali kafić u UN-ovoj sigurnosnoj zoni Tuzle, ubivši pritom 70 osoba.
11. srpnja - Mladićeve snage zauzele su 'sigurnosnu zonu' Srebrenice. U sljedećih sedam dana, osam tisuća muslimanskim muškaraca i mladića ubijeno je u najgorem zločinu u Europi nakon Drugog svjetskog rata.
12. srpnja - UN objavio optužnicu protiv Karadžića i Mladića za genocid, u kojoj se navodi opsada Sarajeva.
5. kolovoza - Srbi su napali tržnicu u Sarajevu te ubili 37 osoba. Zrakoplovi NATO-a i artiljerija UN-a zauzvrat su napali srpske ciljeve.
16. studenoga - Haaški sud podiže ponovno optužnicu protiv Karadžića i Mladića, ovoga puta zbog genocida u Srebrenici.
21. studenoga - Sklopljen sporazum u Daytonu, koji je Srbima dao skoro polovicu Bosne. Zauzvrat, prema sporazumu, moraju surađivati s Haaškim sudom.
5. prosinca - NATO saveznici složili su se da u BiH pošalju 60.000 pripadnika mirovnih snaga.
2001. - Slobodan Milošević izručen je Haaškome sudu. Tadašnja glavna haaška tužiteljica Carla Del Ponte pokrenula je novu kampanju tražeći uhićenja Mladića i Karadžića.
2004.- U siječnju snage NATO-a i policija bosanskih Srba pretražuju Pale po anonimnoj dojavi da Karadžiću treba liječnička pomoć, ali on nije pronađen.
16. prosinca - NATO objavio da je Mladić posjetio svoj ratni bunker u ljetu iste godine te tamo proslavio dan vojske bosanskih Srba.
2005. - siječanj-svibanj - Desetak srpskih generala, uključujući i nekoliko bliskih pomoćnika Ratka Mladića, predalo se Haaškome sudu.
prosinac - Hrvatski general Ante Gotovina je uhićen, nakon čega se povećava pritisak na Srbiju da uhvati Mladića. Srbijanski dužnosnici upozorili su da će svi oni koji pomažu Mladiću biti procesuirani.
2006. - Vojne obavještajne službe objavile su izvještaj o tome kako je Mladić koristio objekte srbijanske vojske do sredine 2002.
svibanj - Nakon višemjesečnih upozorenja, Europska unija prekinula je razgovore sa Srbijom o Sporazumu o stabilnosti i suradnji.
srpanj - Sud u Beogradu otpužio je deset osoba da su pomagale Mladiću u bijegu od 2002. do siječnja 2006. Istraga je pokazala da se Mladić uglavnom skrivao u području Novog Beograda.
2007. - svibanj- lipanj - Pod novom koalicijskom vladom u Srbiji, prestao je niz uhićenja. Posljednji je u BiH uhićen Mladićev pomoćnik Zdravko Tolimir.
- EU ponovno pokreće razgovore s Beogradom ali i upozorava da je Mladića potrebno uhititi.
2008. - Radovan Karadžić je uhićen u Beogradu 21. srpnja.
2010.- Srbijanska policija nakratko je 10. lipnja uhitila Mladićevu suprugu optuživši ju za ilegalno posjedovanje oružja.
16. lipnja - Mladićeva obitelj pokrenula je pravnu proceduru tražeći da se on proglasi mrtvim zbog njegova navodnog lošeg zdravlja te zbog toga što nisu bili s njim u kontaktu više od pet godina.
28. listopada - Srbija je ponudila 10 milijuna eura nagrade za informacije koje bi mogle dovesti do Mladićeva uhićenja.
15. studenoga - Glavni haaški tužitelj Serge Brammertz procjenjuje da Srbija još uvijek u potpunosti ne surađuje s Haaškim sudom.
26. svibnja 2011. - Mladić je uhićen. (Hina)