VIDEO: Policajci 'šokirali' studenta koji je mirno ležao

Policija iz teksaškog grada Lubbocka našla se na udaru nakon što se na internetu pojavila snimka na kojoj elektrošokerom 'smiruju' studenta kojeg su već polegli licem prema zemlji i koji se uopće nije opirao uhićenju.

 
 
 
 
Policajci 'šokirali' studenta koji je mirno ležao (Screenshot Gle.to)

Policajci šokirali studenta koji je mirno ležao (Screenshot Gle.to)

(Screenshot Gle.to)

Video koji je snimljen ove subote za vrijeme  humanitarne biciklističke utrke 'Tour de Tech Terrace' pokazuje teksaškog studenta Huntera Tempertona kako mirno leži licem okrenutim prema zemlji i ne miče se, a policajci ga unatoč tome policajci ga 40-ak sekundi 'smiruju' elektrošokerom. 

U policiji naravno, tvrde kako su policajci samo slijedili zakonsku proceduru. Poručnik Neal Barron je kazao kako je policija zaprimila brojne pritužbe građana, ali i samih studenata koji su sudjelovali u utrci, da se studenti drogiraju i ometaju promet. 'Policajci su prišli grupi u kojoj je bio Temperton, a koja je smetala normalnom odvijanju prometa. Kada su im rekli da se raziđu, svi su poslušali, osim njega. Kada su ga pokušali zadržati, dao im je lažne podatke i pokušao pobjeći biciklom', kazao je Barron te dodao kako je mladić uhićen zbog opiranja uhićenju, izbjegavanja uhićenja, davanja lažnog identiteta te opijanja i drogiranja na javnom mjestu.

 

  • Ispiši
  • Ocijeni:
  • ( glas(ova))

Jeste li kada nazočili policijskoj brutalnosti?

Komentari ( komentara do sada)

Komentiraj

tvoj komentar:

cfea065b56_60626580 Vukovar je bio srpski

26.5.2012. Zagreb. Nikolić mi je rekao: "Vukovar je bio srpski grad. Nemaju (Hrvati) šta da se vrate". Tako glasi citat srbijanskog predsjednika Tomislava Nikolića. Imam audiozapis razgovora. Napisao sam točno što je rekao", rekao je za Večernji list novinar njemačkih novina Frankfurter Allgemeine Zeitunga Michael Martens nakon što su iz Nikolićeve stranke demantirali taj navod iz intervjua.

Dnevnik.hr na Facebooku