Tajni sastanak Baraka i Abasa u Jordanu

  • Jeruzalem, 31.08.2010., 08:50
  • Autor: A.V.
  • 1 komentara

Izraelski ministar obrane Ehud Barak susreo se potajno u nedjelju s palestinskim predsjednikom Mahmudom Abasom u Amanu nakon što je istog dana razgovarao s kraljem Abdulahom II., javlja nekoliko izraelskih medija.

 
 
 
 
Ehud Barak (Foto: Reuters)

Barak se tajno sastao s palestinskim predsjednikom (Foto: Arhiva/Reuters)

Susret održan u privatnoj kući u glavnom gradu Jordana dio je priprema za nastavak izravnih pregovora čija najava se očekuje u četvrtak u Washingtonu, objavio je vojni radio.

Barak i Abas razgovarali su o tome što bi Izrael mogao učiniti za stanovništvo Zapadne obale nastavkom izravnih pregovora koji su zamrznuti prije 20 mjeseci, dodao je radio.

>> 'Blokada je važna kako se Gaza ne bi pretvorila u skladište oružja'

Barak se ranije u nedjelju susreo s jordanskim vladarom a zatim je izvijestio o tom razgovoru premijera Benjamina Netanyahua u Jeruzalemu prije nego se vratio istim zrakoplovom u Aman na susret s predsjednikom Abasom, dodaju mediji. (Hina)

  • Ispiši
  • Ocijeni:
  • ( glas(ova))

Komentari ( komentara do sada)

Komentiraj

tvoj komentar:

cfea065b56_60626580 Vukovar je bio srpski

26.5.2012. Zagreb. Nikolić mi je rekao: "Vukovar je bio srpski grad. Nemaju (Hrvati) šta da se vrate". Tako glasi citat srbijanskog predsjednika Tomislava Nikolića. Imam audiozapis razgovora. Napisao sam točno što je rekao", rekao je za Večernji list novinar njemačkih novina Frankfurter Allgemeine Zeitunga Michael Martens nakon što su iz Nikolićeve stranke demantirali taj navod iz intervjua.

Dnevnik.hr na Facebooku