Šest somalskih pirata pred sudom u Francuskoj

Šestorica Somalaca osumnjičenih za otmicu francuske jedrilice Le Ponant i posade optužena su u Francuskoj za otmicu, doznaje se od sudskog izvora.

 
 
 
 
Šest somalskih pirata pred sudom u Francuskoj
Šest somalskih pirata pred sudom u Francuskoj

Šestorica Somalaca starih između 21 i 46 godina prebačeni su u Francusku vojnim zrakoplovom

Svi su optuženi zbog "otmice i zatočenja više osoba kao talaca u svrhu iznuđivanja otkupnine", te za "krađu" i "skrivanje", izvedene u organiziranoj skupini, prema tom izvoru.

Optuženi su oteli luksuzni jedrenjak 4. travnja i posadu držali tjedan dana.

Samo dio morskih razbojnika uhvatile su 11. travnja u Somaliji francuske specijalne snage koje oslobodile 30 članova posade broda, od kojih su većina Francuzi.

Oko 200.000 dolara ili 10 posto otkupnine koju je isplatio brodovlasnik CMA-CGM pronađeno je kod uhvaćenih Somalaca.

Šestorica Somalaca starih između 21 i 46 godina prebačeni su u Francusku vojnim zrakoplovom, bez formalnog odobrenja somalskih vlasti da im se sudi u Francuskoj.

Tijekom večeri će izaći pred suca koji će im odrediti privremeno zatočenje, kao što traži tužiteljstvo.

  • Ispiši
  • Ocijeni:
  • ( glasa)

Komentari ( komentara do sada)

Komentiraj

tvoj komentar:

cfea065b56_60626580 Vukovar je bio srpski

26.5.2012. Zagreb. Nikolić mi je rekao: "Vukovar je bio srpski grad. Nemaju (Hrvati) šta da se vrate". Tako glasi citat srbijanskog predsjednika Tomislava Nikolića. Imam audiozapis razgovora. Napisao sam točno što je rekao", rekao je za Večernji list novinar njemačkih novina Frankfurter Allgemeine Zeitunga Michael Martens nakon što su iz Nikolićeve stranke demantirali taj navod iz intervjua.

Dnevnik.hr na Facebooku