Prvi put nakon rata okončanog 1953. Sjevernu i Južnu Koreju je povezala željeznička linija, a vlak je prošao dobro čuvanu i naoružanu granicu.
Podijelite
Na otvaranju željezničke linije duže je vrijeme ustrajao
kapitalistički jug, kako bi se mogla prevoziti roba do Sjeverne Koreje gdje su nedavno zbog jeftine zemlje i radne snage otvorene poduzetničke zone.
Predstavnici južnokorejske vlade potvrdili su da je 12 vagona s materijalom za izradu cipela u utorak ušlo u sjeverni dio zemlje te da se povratak očekuje kasnije tijekom dana.
Teret bi potom trebao ići svakodnevno prugom dužine dvadesetak kilometara. otvorenje željezničkog prometa između zemalja čelnici su dogovorili na sastanku u listopadu.
Dvije Koreje i dalje su tehnički u ratu, jer su do sada propali svi pokušaji potpisivanja primirja i okončanja sukoba.