U tim pismima glasovita humanitarka, koja je preminula prije deset godina, kako je izvijestio Glas Amerike na internetskim stranicama, izražava sumnju u svoju vjeru te iskazuje emocionalnu prazninu koja je iznenadila mnoge.
Pročitajte i ovo
Ivana Petrović
"Diplomatski pečat - sasvim osobno" dobio dopunjeno izdanje: "Hrvatska je sve odradila i nikome nije dužna"
Sretni i ponosni
Poseban dan za Sinj, zbog ovoga će mnogi željeti doći u ovaj grad: "Dugo smo se za ovo pripremali"
U nekoliko navrata tijekom svoje 66 godina duge službe, Majka Tereza je u svojim pismima izražavala osjećaj emocionalne praznine.
"'Nema vjere, nema ljubavi, nema entuzijazma. Spašavanje ljudskih duša ne predstavlja mi ništa, kao ni raj", tako glase neke od misli iz pisama Majke Tereze.
Svećenik Brian Kolodiejchuk radio je s poznatom časnom sestrom gotovo dvadeset godina te se zalaže da je se proglasi sveticom.
"Željela je biti vjesnik radosti i uvijek imati osmjeh na licu.
Uvijek nam je govorila da budemo vedri dok se predajemo Bogu. Zato je njezina unutrašnja borba s vjerom za mnoge veliko iznenađenje", kaže kanadski svećenik, ukrajinskog podrijetla.
Majka Tereza počinje 1946. pomagati bolesnima, siromašnima i
napuštenoj djeci u Kalkuti. S vremenom joj se u toj misiji pridružuju stotine svećenika, časnih sestara i katoličkih laika. Postaje globalni simbol dobročinstva, za što je nagrađena i Nobelovom nagradom za mir.
Vatikan je priopćio da zbirka pisama Majke Tereze neće utjecati na proces njezine kanonizacije. Upoznavanje s unutrašnjim dilemama glasovite misionarke i dobročiniteljice samo će povećati njezin ugled, smatra katolički svećenik James Martin, autor knjige "Živući sa svecima".