Svindalu Super-G, Ivica Kostelić 28.

Norvežanin Aksel Lund Svindal pobjednik je prvog superveleslaloma sezone Svjetskog kupa koji je danas održan u kanadskom Lake Louiseu, dok je hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio 28. mjesto.

Svindal je slavio s rezultatom 1:29.19 ispred Austrijanca Benjamina Raicha (+0.44) i Švicarca Didiera Cuchea (+0.60). Bila je to njegova deveta pobjeda u karijeri u Svjetskom kupu, te druga ove sezone. Pobijedio je i na veleslalomu u Soldenu.

Ivica Kostelić je s rezultatom 1:30.95 osvojio 28. mjesto osvojivši tri boda. Najbolji hrvatski skijaš imao je startni broj 52, od 64 prijavljena skijaša. Start utrke je bio na 2315 metara, a cilj na 1663 metra nadmorske visine. Dužina staze je bila 2357 metara. To je Ivičin drugi najbolji rezultat u superveleslalomu, na istom skijalištu je 2003. godine osvojio 17. mjesto.

Današnjom pobjedom Svindal je preuzeo vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 234 bodova. Na drugom mjestu je Austrijanac Raich (166), dok je treći Finac Palander (140). U poretku superveleslaloma vodi Svindal (100) ispred Raicha (80) i Cuchea (60).