Njemačka: HSV - Werder 0:1

Pobjedom 1:0 na gostovanju u Hamburgu kod Hamburger SV-a u 32. kolu njemačkog prvenstva nogometaši Werdera iz Bremena osigurali su nastup u Ligi prvaka za sljedeću sezonu.

Werder je do pobjede protiv svojih sjevernonjemačkih rivala stigao zahvaljujući pogotku Huga Almeide u 50. minuti. Inače, Werder je utakmicu završio sa 9 igrača jer su isključeni Baumann u 57. i naš Jurica Vranješ u 89. minuti. Vranješ je u igru ušao u 60. minuti, dok je Ivan Klasnić igrao za Werder od 86. minute. Ivica Olić igrao je svih 90 minuta za HSV.

Josip Šimunić igrao je svih 90 minuta za Herthu koja je kao gost sa 2:1 svladala Bayer iz Leverkusena, dok je Andre Mijatović igrao svih 90 minuta za Arminiju koja je izgubila na gostovanju kod prvaka Bayerna sa 0:2.

REZULTATI UTAKMICA:

Hamburger SV - Werder 0:1 (Hugo Almeida 50)

Bayer - Hertha 1:2 (Sinkiewicz 90 / Pantelić 26, Chahed 68-11m)

Bayern - Arminia 2:0 (Ribery 26, Podolski 47)

Eintracht - Wolfsburg 2:3 (Amanatidis 22-11m, Weissenberger 62 / Grafite 4, Schaefer 28, Džeko 79)

Nuernberg - Duisburg 2:0 (Charisteas 9, Pinola 32)

Borussia M. osigurala povratak u 1. ligu

Jedan od najtrofejnijih njemačkih nogometnih klubova, Borussia iz Moenchengladbacha osigurao je povratak u prvu ligu sljedeće sezone dva kola prije kraja završetka natjecanja u drugoj njemačkoj ligi ove sezone.

Sastav iz Moenchengladbacha je u 32. kolu na domaćem terenu svladao Wiesbaden Wehen sa 3-0, te dva kola prije kraja ima nedostižnih osam bodova više od četvrtog Mainza.