Copa America: Brazil u finalu nakon jedanaesteraca

Branitelji naslova nogometaši Brazila plasirali su se u finale Južnoameričkog nogometnog prvenstva (Copa America). U polufinalu je Brazil pobijedio Urugvaj nakon boljeg izvođenja 11-eraca sa 5-4.

Nakon 90 minuta igre rezultat je bio neodlučen 2-2, a budući da se na Copa Americi ne igraju produžeci odmah se pristupilo izvođenju 11-eraca.

Brazil je poveo u 13. minuti, a strijelac je bio Maicon. Dvije minute kasnije utakmica je prekinuta, jer je jedan stup sa refelektorima prestao raditi.

Prekid je trajao 13 minuta. Na 1-1 je poravnao napadač
Urugvaja Diego Forlan u 36. minuti, iako je to formalno bila četvrta minuta sudačke nadoknade.

Brazil je ipak prije kraja prvog poluvremena ponovno poveo.
Strijelac za 2-1 bio je Julio Baptista u 41. minuti, odnosno u 9.
minuti sudačke nadoknade.

Urugvaju je poravnanje na 2-2 donio veteran Sebastian Abreu u 70. minuti.

Budući da je susret nakon 90. minuta završio neodlučeno, prišlo se izvođenju 11-eraca. Odluka je pala tek nakon sedme serije jedanaesteraca. Gilberto zabija za vodstvo Brazila 5:4, a kapetan Urugvaja Diego Lugano nije iskoristio kazneni udarac.

U drugom polufinalu, koje je na rasporedu večeras, igraju Argentina i Meksiko. Finale se igra u nedjelju.

BRAZIL - URUGVAJ 2:2 (Maicon 13, Julio Baptista 45+9/Diego Forlan