Golo preživljavanje: Vlada općinama tajno dala novac

Sredstva od čak 2,5 milijuna kuna od Vlade je dobilo 11 hrvatskih općina.

 
 
 
 
Vlada, Kosor (Foto: Dnevnik.hr)
Vlada, Kosor (Foto: Dnevnik.hr)

Vlada je potajno 11 općina dala 2,5 milijuna kuna (Dnevnik.hr)

Vlada je ovaj tjedan na sjednici potajno, piše Večernji list, dodijelila sredstva 11 općina uz obrazloženje kako se radi o novcu iz proračunske pričuve. Čelnici nekih općina kažu da im je novac neophodan za puko preživljavanje, dok drugi priznaju da su ga dobili jer participiraju u vlasti, piše list.

Jedna je općina dobila čak 400 tisuća kuna, a na ostale je raspodijeljeno od 100 do 200 tisuća kuna koje će se utrošiti za plaće, manje komunalne akcije i druge izdatke za koje bi općine inače same trebale skrbiti. Erdut, Dvor i Gračac potvrdili su primitak sredstava. 'Naravno da je činjenica da participiramo u vladajućoj koaliciji utjecala da dobijemo tih 200.000 kuna, no uvjeren sam da je to i svojevrsna nagrada za naš dobar rad' komentirao je za Večernji list načelnik Općine Erdut Jugoslav Vesić.

  • Ispiši
  • Ocijeni:
  • ( glas(ova))

Komentari ( komentara do sada)

Komentiraj

tvoj komentar:

65f9018c61_60576371 IZ DNEVNIKA: Što je to sporno u ACTA-i?

12.02.2012. - Anonimusi ponovno napadaju zbog sporazuma Akta. Ovaj put meta su bile internetske stranice Interpola. Od internetskih stručnjaka doznali smo koje su to sporne odredbe zloglasnog sporazuma koje izazivaju prosvjede diljem svijeta.