VIDEO: Kuća u Osijeku koja proizvodi energiju!

  • Osijek, 03.12.2008., 21:08
  • Autor: D.D.N./Dnevnik.hr
  • 7 komentara

U Osijeku je izgrađena prva energetski nezavisna kuća koja, ne samo što štedi energiju, nego je i proizvodi. Potrošnja energije u ovoj je kući čak sedam puta manja nego u običnoj. Njezinim je stanarima račun za struju ili grijanje nepoznat pojam.

 
 
 
 
Grijanje i struja od sunca
Štedljiva kuća (Dnevnik.hr)

Goran Pichler, voditelj projekta i stanar (Dnevnik.hr)

U štedljivoj kući energija se štedi od krova do poda. No, dobra izolacija prvi je preduvjet. U kuhinji se nalaze i štedljivi kućanski aparati pa u perilicu ide voda već zagrijana suncem. Pećnica je na paru. Štedljivi uređaji, koji troše 40 posto manje energije, skuplji  su od običnih. Sva energija u kuću dolazi od sunca: zidove grije staklenik, kolektori zagrijavaju vodu, a solarni paneli proizvode električnu energiju. Upravo to ovu kuću čini energetski nezavisnom.

Više o ovoj kući doznajte u priloženom videu.

  • Ispiši
  • Ocijeni:
  • ( glas(ova))

Komentari ( komentara do sada)

Komentiraj

tvoj komentar:

65f9018c61_60576371 IZ DNEVNIKA: Što je to sporno u ACTA-i?

12.02.2012. - Anonimusi ponovno napadaju zbog sporazuma Akta. Ovaj put meta su bile internetske stranice Interpola. Od internetskih stručnjaka doznali smo koje su to sporne odredbe zloglasnog sporazuma koje izazivaju prosvjede diljem svijeta.