Primjeri nesavjesne vožnje 'morska' su svakodnevica. Uz kretanje plovilima preblizu obale, najučestaliji je problem ipak glisiranje na udaljenosti manjoj od 300 m. Takvo ponašanje nerijetko za epilog ima nesreće s lakšim ili težim posljedicama. 'Zabranjena ponašanja neće se kažnjavat samo ako imaju posljedicu prometnu nesreću nego će se kažnjavat kao takva', rekao je ministar pravosuđa Orsat Miljenić.
Pročitajte i ovo
Kraj Čiova
Policajac herojski skočio u nemirno more za turistima: "Da nismo mi naišli.."
Rijedak primjerak u Jadranu
FOTO Neobičan ulov: Pogledajte kakvo je dlakavo stvorenje iz dubina izvukao ribar u Puli
Novim zakonom tako bi se trebalo stati na kraj obijesnoj vožnji. Spomenimo samo da je od početka godine do danas u 99 akcija spašena 121 osoba, šest ih je smrtno stradalo, a 13 je osoba ozlijeđeno.
>> 'Nakon nesreće sam zvao Karamarka i Bandića'
'Velika je koncentracija ljudi i plovila u kratko vrijeme na našem Jadranu. Računajte da smo lani imali oko 660 tisuća osoba koje su bile u tri mjeseca na moru', rekao nam je Đek Šurija inženjer pomorstva.
Najveći broj nezgoda događa zbog nedovoljnog nautičkog iskustva, slabe opremljenosti brodica ali i nepropisnog ponašanja članova posade.
Za one koji će ipak kršiti pravila kazne neće biti male. One će ići od 1000 pa sve do 15 000 kuna.
Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.