Još 200 radnika na burzu bez plaće

  • Zagreb, 09.02.2010., 17:35
  • Autor: Barbara Golja
  • 2 komentara

Dvjesto ljutitih radnika Industrogradnjine Operative Zapad u pogonima kod Zagreba odbili su potpisati svoje otkaze.

 
 
 
 
Radnici odbili potpisati otkaze
Industrogradnja (Dnevnik.hr)

Još 200 radnika na burzu bez plaće (Dnevnik.hr)

Tražili su predsjednika Upravnog odbora i jednog od vlasnika Josipa Galinca, inače poznatijeg kao pretučenog brokera, da se pojavi pred njima i kaže im misli li im isplatiti zaostale plaće i otpremnine.

Radnike koji plaće nemaju od listopada, a posla od prosinca, u pogon Industrogradnje pozvao je stečajni upravitelj Branko Petanjek jer bi trebali potpisati otkaze ugovora o radu. Zaposlenici su spomenute ugovore odbili potpisati dok se ne isplate otpremnine, a najavili su i štrajk glađu.

Našli smo gospodina Galinca, ali pred kamere nije htio kako ne bi ugrozio posao na, kako kaže, ta još dva tri gradilišta koja mu rade. Poručio je radnicima da će im dvije plaće isplatiti Industrogradnja, a tri posljednje država.

 

  • Ispiši
  • Ocijeni:
  • ( glas(ova))

Komentari ( komentara do sada)

Komentiraj

tvoj komentar:

65f9018c61_60576371 IZ DNEVNIKA: Što je to sporno u ACTA-i?

12.02.2012. - Anonimusi ponovno napadaju zbog sporazuma Akta. Ovaj put meta su bile internetske stranice Interpola. Od internetskih stručnjaka doznali smo koje su to sporne odredbe zloglasnog sporazuma koje izazivaju prosvjede diljem svijeta.