Kajzer je odgovarajući na pitanje hoće li doći do susreta Janše i hrvatskog premijera Zoranom Milanovića 10. ožujka, kako je bilo najavljeno nakon što je Janša s mjesta pregovarača za LB povukao ministra vanjskih poslova Karla Erjavca, rekao da se radi o okvirnom datumu, ali da postoje razlozi za optimizam da će pitanje Ljubljanske banke biti riješeno.
Pročitajte i ovo
Slučaj Ljubljanska banka
Slovenija priprema novu tužbu protiv Hrvatske pred Sudom EU-a
prosvjed protiv presuda
Slovenija Hrvatskoj uputila verbalnu notu zbog presuda protiv Ljubljanske banke
>> Janša vjeruje da će se idućeg mjeseca naći rješenje za Ljubljansku banku
No, nije dobro previše se ograničavati unaprijed zadanim vremenskim rokom, a stanoviti problem u dosadašnjim pregovorima predstavljalo je upravo to što se vremenski okvir za rješenje pitanja Ljubljanske banke postavljao preusko, kazao je Kajzer.
On, međutim, ostaje optimist u pogledu susreta Janše s Milanovićem, te očekivanom rješenju pitanja Ljubljanske banke "u razumnom" roku. No, treba pričekati i vidjeti kako će se stvar dalje razviti, dodao je Kajzer.
Slovenski parlament u srijedu će glasovati o mandatarki za sastav nove slovenske vlade Alenki Bratušek. Ako dobije natpolovičnu većinu glasova i mandat za sastav nove vlade, time bi sadašnjoj Janšinoj vladi bilo izrečeno nepovjerenje, ali bi ostala na funkciji tehničke vlade i vodila tekuće poslove sve dok parlament ne potvrdi novu, a to bi moglo potrajati nekoliko tjedana.
Ministrica vanjskih i europskih poslova Vesna Pusić izjavila je u petak u Zagrebu da hrvatski i slovenski premijer Zoran Milanović i Janez Janša dovršavaju dogovor oko Ljubljanske banke, unatoč bojazni da Janša možda više neće biti premijer 10. ožujka kada bi se dvojica premijera trebala sastati i postići rješenje toga spora koji prijeti planiranom ulasku Hrvatske u EU 1. srpnja.
Prva potpredsjednica hrvatske vlade kaže da zbog unutarnjih prilika u Sloveniji nisu stali razgovori na stručnoj i političkoj razini i drži kako u slovenskoj javnosti i Državnom zboru postoji visok stupanj suglasnosti da je problem Ljubljanske banke potrebno što prije riješiti i ratificirati hrvatski pristupni ugovor. "Što god se tamo događalo, mislim da će taj proces ići kako je i zamišljeno", rekla je Pusić. (Hina)
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook