'Sada je najvažnije što prije sanirati postrojenje toplane i staviti ga u funkciju kako bi građanima vratili grijanje', kazao je gradonačelnik Bandić te dodao da će svi nadležni djelatnici, i on sam, biti 'na nogama 24 sata', sve dok se ne riješi problem i građani ne dobiju grijanje. Zahvalio je Uredu za krizna stanja, djelatnicima Elektrane-toplane, Vodoopskrbe i odvodnje i vatrogascima koji su dosad odradili 'lavovski dio posla' na ispumpavanju vode iz postrojenja u podrumu koja je dosezala razinu višu od metar i pol.
Pročitajte i ovo
Zabio se u obalu
Poznato što je uzrokovalo nesreću katamarana Silba: Oglasila se Jadrolinija
U NAJGOREM MOGUĆEM TRENUTKU
Zbog puknuća cijevi na vrelovodu dio Karlovčana ostao bez grijanja
Čubelić navodi kako su morali isključiti pogone zbog sigurnosti postrojenja, nakon puknuća magistralnog voda Vodoopskrbe i odvodnje koji prolazi kroz Toplanu i poplave u pogonu, koju je jutros oko pola pet primijetio djelatnik El-To-a te pozvao ekipe Vodoopskrbe i odvodnje i vatrogasaca. Direktor Zagrebačkog holdinga Ivo Čović, koji je također ostao bez grijanja, kazao je da Grad radi na obnovi vodovodnih cijevi prema četverogodišnjem planu te da će u 2009. za njihovu obnovu utrošiti 700 milijuna kuna.
>> Zapadni dio Zagreba do daljnjeg bez grijanja
'Ovo se puknuće dogodilo se na nezgodnom mjestu u nezgodnom trenutku', napominje Čović. Gradonačelnik Bandić naveo je da će se o točnim uzrocima kvara, nastaloj šteti i troškovima sanacije moći govoriti tek kada se građanima vrati grijanje - što je sada prioritet. Bandić dodaje i da sličnu situaciju Zagreb ne pamti više od 50 godina.