Od 21 osumnjičenika u akciji "Sledgehammer" samo jedan u pritvoru

  • Varaždin, 29.02.2008., 13:35
  • Autor: Dnevnik.hr
  • 0 komentara

U najvećoj akciji suzbijanja dječje pornografije na internetu pod nazivom "Sledgehammer" (Malj) sudjelovalo je oko 400 policajaca koji su pedofilske sadržaje pronašli na računalima 21 osobe, od kojih je samo jedna završila u pritvoru, rečeno je danas na konferenciji za novinare ravnatelja policije Marijana Benka i načelnika PU varaždinske Dražena Viteza u Varaždinskim Toplicama.

 
 
 
 
Nastavak lova na pedofile

Benko je izvijestio da je u antipedofilskoj akciji izvršeno više od 180 pretraga stanova i poslovnih prostora, a oduzeto je gotovo 300 računala, više od 16.000 CD-a i DVD-a, oko 1600 disketa, 350 videokaseta te brojne fotografije.

Do sada je završena pretraga računala i drugih predmeta oduzetih od 36 osoba. Kod 21 osobe pronađen je pedofilski sadržaj i protiv njih su podnesene prijave zbog kaznenog djela dječje pornografije na računalnom sustavu ili mreži, a protiv šest osoba i zbog nedozvoljene uporabe autorskog djela.

Policija je istražnim sucima nadležnih sudova privela osam osumnjičenih, a pritvor je određen samo jednom, dok su ostali nakon saslušanja pušteni da se brane sa slobode.

Akcija "Sledgehammer" provedena je na području 19 županija, a u policiji procjenjuju da će u idućih mjesec dana završiti s kriminalističkom obradom, osim u Zagrebu i Splitu, gdje ima najviše posla. Kako će se obrade završavati, tako će se podnositi kaznene prijave protiv osumnjičenih, rečeno je.

Inače, prema policijskim podacima, lani je zabilježeno 47 kaznenih djela dječje pornografije na računalnom sustavu ili mreži, što je skoro dvostruko više nego godinu ranije kada je zabilježeno 25 takvih nedjela.

  • Ispiši
  • Ocijeni:
  • ( glasa)

Komentari ( komentara do sada)

Komentiraj

tvoj komentar:

65f9018c61_60576371 IZ DNEVNIKA: Što je to sporno u ACTA-i?

12.02.2012. - Anonimusi ponovno napadaju zbog sporazuma Akta. Ovaj put meta su bile internetske stranice Interpola. Od internetskih stručnjaka doznali smo koje su to sporne odredbe zloglasnog sporazuma koje izazivaju prosvjede diljem svijeta.

Dnevnik.hr na Facebooku