Vijeće je počelo zasjedati jučer, a današnja rasprava je skraćena zbog drugih obveza stranaka u postupku. Predsjednica vijeća sutkinja Jasna Smiljanić nastavak sjednice zatvorene za javnost zakazala je za 2., 3. i 7. svibnja.
Očekuje se da će nakon toga vijeće odlučiti o utemeljenosti optužnice protiv Čehoka, Patafte, Tomislava Kezelja, Narcise Huljev i Hrvoja Vojvode te tri Pataftine tvrtke T7 Grupe, T7 Visa i Winaira. Vijeće optužnicu može potvrditi u cijelosti ili samo dio, odbaciti je ili vratiti USKOK-u na doradu.
Čehoka i ostale USKOK je lani krajem prosinca optužio za udruživanja radi počinjenja kaznenih djela, zloporabe položaja i ovlasti te za pomaganje i poticanje na zloporabe.
Bivši varaždinski gradonačelnik je optužen da je od kraja 2007. do lipnja 2011. pogodovao Patafti i njegovim tvrtkama u poslovima s gradom i gradskim poduzećima, pri čemu je Varaždin navodno oštećen za najmanje 49,5 milijuna kuna. Patafti je u tom razdoblju, tvrdi USKOK, isplaćeno najmanje 35,8 milijuna kuna.
Pročitajte i ovo
Podignuta optužnica
Obducent sa Svetog Duha i njegova partnerica prijevarom se dočepali stana preminule pacijentice: Smislili opak plan, ali su ih ulovili
Dovođenje u opasnost
Optužen Miroljub K., koji je pijan u Vojniću namjerno gazio bicikliste jer su Hrvati
>> Odgođeno ročište: Čehok i Patafta nisu se pojavili na sudu
Zbog ove afere Čehok je u srpnju prošle godine iz istražnog zatvora u Remetincu, u kojem je proveo više od mjesec i pol dana, podnio ostavku na gradonačelničku dužnost. Na slobodu je izašao uz jamčevinu vrijednu 2,6 milijuna kuna.
Patafta je, pak, sudu dao najveću jamčevinu u povijesti hrvatskog pravosuđa u iznosu od 12 milijuna kuna. Dva milijuna kuna dao je u gotovini, a deset milijuna u mjenicama. (Hina)
Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.