Zlato za Kinu u dizanju utega

Kineska dizačica Chen Xiexia donijela je prvu zlatnu medalju zemlji domaćinu, u kategoriji do 48 kilograma.

Chen je dominirala natjecanjem od početka do kraja. Postavila je i novi Olimpijski rekord. Turkinja Sibel Ozkan zauzela je drugo mjesto, dok je broncu osvojila Chen Wei-Ling s Taiwana.

Pročitajte i ovo Changfeng Hospital Strašne snimke VIDEO Dramatične snimke požara u bolnici, poginulo 29 osoba: Vezali su posteljinu i spuštali se niz zgradu Ulice Pekinga - 4 Širenje korone VIDEO Sablasno prazne ulice grada s više od 20 milijuna stanovnika: "Krenulo je poput teretnog vlaka bez kontrole"

Olimpijska pobjednica iz Atene, Turkinja Nurcan Taylan, ispala je već u prvom krugu natjecanja nakon tri neuspješna dizanja u disciplini trzaj.

Kineski dizači i dizačice utega slove kao trenutno najbolji na svijetu i smatra se da bi mogli osvojiti najmanje pet zlatnih medalja u ovom sportu.