Pakleni protiv Španjolske za broncu

U drugom polufinalnom dvoboju Island je svladao Španjolsku sa 36-30 te izborio plasman u finale protiv Francuske. Hrvatski rukometaši igrat će u nedjelju s početkom u 7.30 sati po hrvatskom vremenu utakmicu za brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu protiv Španjolske.

Na otvaranju rukometnog turnira, u dvoboju 1. kola skupine A, još 10. ovog mjeseca Hrvatska je svladala Španjolsku sa 31-29. U zadnje vrijeme Pakleni redovito pobjeđuju Španjolce, no sjećamo se iz prošlosti i nekih poraza, poput onog u finalu svjetskog prvenstva.

U Islandu se danas slavi na veliko, jer ovo je veliki uspjeh njihovog rukometa. Najbolji u sastavu Islanda, kojemu će ovo biti jedina medalja osvojena u Pekingu, bili su Gudjon Valur Sigurdsson i Geirsson sa po sedam golova, dok je za Španjolsku sedam postigao Rocas.